Osiedle Avia 2 – zdjęcia powstającego bloku

Nowe Czyżyny - osiedle Avia II w budowie

Forum osiedla Avia!

Ostatnio znów odwiedziliśmy z aparatem Czyżyny i rejon pasa, wzdłuż którego Budimex Nieruchomości prowadzi swoje inwestycje, czyli Avię i Orlińskiego. Tym razem kilka słów oraz zdjęć z prac prowadzonych w ramach trzeciego etapu powstawiania pierwszego z wymienionych osiedli, a zmiany widać tam wielkie, ale o szczegółach poniżej.

Avia 2 – budowa pierwszego piętra w nowym bloku

Na pierwszej fotografii widocznej na samej górze, widać charakterystyczny detal architektoniczny, którym ma odznaczać się wznoszony budynek. Jest to jakby kilka połączonych ze sobą liter V, co w zasadzie jest bardzo podobne do loga osiedla AVIA pisanego właśnie dużymi znakami. Wychodzi na to, że przynajmniej jak na razie makiety i wizualizacje nie kłamały. Jednak to tylko część dobrych wiadomości, bo poniżej można obejrzeć powstające nowe mieszkania od strony zachodniej.

Krakowskie Czyżyny - osiedle Avia 2 przy pasie
Osiedle Avia 2 (etap III) – pierwsze piętro od zachodu

Tu wszystko nabiera już realnego kształtu, a budowa jest prowadzona już na pierwszym piętrze. Część osób, które nabyły lokale mieszkalne na tym poziomie, ma szansę zobaczenia swoich okien i może zyskać jakieś pojęcie o tym, na co będą mieć przez nie widok. Budimex jest już również przygotowany do zalania części płyty nad nimi, co na pewno nastąpi w najbliższym czasie, o ile już jej tam nie ma. Trzecie zdjęcie przedstawia natomiast widok od strony północnej, czyli z placu zabaw stojącego na pasie.

Odlewanie ścian przez Budimex na osiedlu Avia II w Czyżynach
Osiedle Avia 2 widziane od strony północnej

Dobrze widać na nim długość całego powstającego budynku, trzeba przyznać, że nie będzie on mały. Pomimo tego, że w jednych miejscach są już zalewane ściany drugiego poziomu nadziemnego, obok stoją jeszcze deskowania na parterze i zdaje się, że wiąże w nich beton. Na budowie wykorzystywany jest także styropian (widoczny pośrodku w górnej części grafiki), choć trudno powiedzieć, czy jest on tam już montowany na stałe, czy chodzi po prostu o ochronę świeżych jeszcze ścian przed niskimi temperaturami, z którymi ostatnio mieliśmy do czynienia, a które nie służą wiązaniu zaprawy.

A jeżeli ktoś miałby ochotę zobaczyć nieco więcej fotografii, to z pewnością pojawiają się w niedalekiej przyszłości na naszej stronie na Facebooku. Niedługo również napiszemy o innym projekcie, czyli osiedlu Murapol Bieńczycka – tam na placu budowy zaczęło się wreszcie dziać, ale o tym wkrótce.

Zostaw komentarz