Plan osiedla Orlińskiego i Avia w Czyżynach

Budowy na osiedlu Orlińskiego w Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Budimex Nieruchomości wreszcie dosyć dokładnie i otwarcie podzielił się z ludźmi informacją o tym, jak docelowo będą zabudowane okolice pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. Dla wszystkich wjeżdżających w ulicę Orlińskiego, deweloper udostępnił plan obu osiedli, czyli Avii i Orlińskiego, na którym widać niemal wszystkie, czyli obecnie budowane i planowane docelowo inwestycje w tym rejonie.

Mapa osiedla Orlińskiego i Avia w Krakowie

Prezentowaliśmy już tutaj wcześniej mapę osiedla Avia, tym razem jednak Budimex udostępnił wszystkim chętnym plan osiedla nowe Czyżyny niemal w całości. Niemal dlatego, że nie uwzględniono na nim budynku, który już jest gotowy i zamieszkały oraz tych planowanych w jego sąsiedztwie. Za to nie zabrakło bloków znajdujących się po drugiej stronie pasa startowego, które również są już najwyraźniej przewidziane. Założony (i realizowany) rozkład budynków można podejrzeć na grafice poniżej.

Plan osiedla Orlińskiego i Avia w Krakowie Czyżynach
Mapka osiedla Orlińskiego i Avia w nowych Czyżynach

Kolorem szarym zaznaczono budynki, które już są realizowane, natomiast te, które są jeszcze w planach, oznaczono jedynie konturem. Aby go dostrzec, należy się dobrze wpatrzyć. Na tej grafice brakuje jednak kilku inwestycji zaplanowanych obok zamieszkanej już części osiedla Avia, ale to, że ich tu nie ma, raczej nie oznacza, że nie zostaną one zrealizowane. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, umieściliśmy je również na planie prezentowanym poniżej, jednak przy każdej z tych, których nie pokazał Budimex, dopisaliśmy pytajnik.

Mapa osiedla nowe Czyżyny z numerami budynków
Plan osiedla nowe Czyżyny z oznaczeniami

Pytajniki na naszym planie pojawiły się również wtedy, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy jaki adres będzie miał dany budynek. Niemniej nie ma wielu takich przypadków. Zaprezentowana mapka dobrze obrazuje czego mogą spodziewać się osoby kupujące mieszkania w nowych Czyżynach powstających w Krakowie. Oczywiście wiele zależy tu od gustu przyszłych mieszkańców, ale generalnie wybór jest spory i coś dla siebie znajdą zarówno Ci, którzy lubią mieszkania widokowe, jak i Ci, którzy wolą raczej lokale schowane we wnętrzu osiedla, które zapewniają więcej ciszy. No i są jeszcze ceny, co do których trzeba powiedzieć, że są bardzo dobre jak na taką lokalizację.

[Aktualizacja] Oczywiście budynek oznaczony jako Orlińskiego 2 nie może znaleźć się w tym miejscu i po tej stronie ulicy, więc to psuje właściwy obraz numeracji w tym miejscu. Dokładniej zostało opisane na forum w wątku o numerach budynków w nowych Czyżynach.

Zostaw komentarz