Święto Czyżyn – piknik rodzinny w Muzeum Lotnictwa

Scena podczas pikniku rodzinnego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Forum mieszkańców Czyżyn!

W ostatnią niedzielę w Muzeum Lotnictwa Polskiego można było skorzystać z wielu atrakcji. Odbywało się tam Święto Czyżyn zorganizowane w formie pikniku rodzinnego połączonego z obchodami Dnia Dziecka. A do tego w tym samym miejscu odbywały się również bardzo widowiskowe zawody Pucharu Świata w trialu rowerowym, z okazji których przygotowano specjalne tory dla rowerowych akrobatów.

Piknik Rodzinny w Muzeum Lotnictwa Polskiego w krakowskich Czyżynach

W ostatnim dniu maja mieszkańcy Krakowa, a zapewne głównie Czyżyn i Nowej Huty tłumnie przybyli do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na piknik rodzinny połączony ze świętem dzielnicy, obchodami Dnia Dziecka oraz zawodami Pucharu Świata w Trialu Rowerowym. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, zwłaszcza skorzystać mogli najmłodsi. Była to dla nich okazja, żeby m.in. wsiąść i zobaczyć w środku zabytkowy autobus marki Jelcz zwany kiedyś Ogórkiem ze względu na charakterystyczny kształt (uwieczniony poniżej).

Wystawa zabytkowego autobusu Jelcz popularnie zwanego Ogórkiem
Stary autobus Jelcz „Ogórek” w Muzeum Lotnictwa

Do tego postawiono tam także otwarte wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami dla dzieci, w jednym z hangarów umiejscowiono scenę, na której odbywał się koncert. Wystawiały się również służby mundurowe, były policyjne radiowozy, które dokładnie mogły obejrzeć wszystkie chętne dzieci, były pokazy Straży Pożarnej. Jak widać, na zdjęciu poniżej, rozstawiono również stoisko krakowskiej Straży Miejskiej – ciekawe co oni tam rozdawali… Mandaty? Oczywiście wszystko odbywało się w niesamowitej scenerii, pośród zabytkowych samolotów stanowiących eksponaty muzealne.

Straż Miejska Kraków na pikniku rodzinnym w Czyżynach
Stoisko krakowskiej Straży Miejskiej na pikniku

Jeszcze jedną z atrakcji jakie mieli do dyspozycji świętujący, były zawody Pucharu Świata w trialu rowerowym. Jest to bardzo widowiskowy sport polegający na pokonywaniu skalnych, betonowych i drewnianych przeszkód nawet znacznej wysokości, skacząc na rowerze. Zjechali się tam zawodnicy ze światowej czołówki i z pewnością było to duże urozmaicenie całej odbywającej się w muzeum imprezy.

Wszystko, co się tam odbywało było jeszcze jednym dowodem na to, że krakowskie muzeum z samolotami jest świetnym miejscem nie tylko na poznawanie historii lotnictwa, ale również na organizację imprez plenerowych w bardzo ciekawej scenerii. Z pewnością jest to miejsce, które powinni sobie bardzo cenić zarówno obecni, jak i przyszli mieszkańcy okolicy kupujący nowe mieszkania w Czyżynach.

Zostaw komentarz