Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: jasiek » 11 sie 2017, 10:37

Czy wiadomo na czym ostatecznie stanęło z działkami na których mają powstać bloki? Przechodząc chodnikiem można zauważyć, że rozpoczęły się jakieś prace na pierwszej z działek. Czy to oznacza, że ostatecznie kwota jaką zaproponował Bx jest dla miasta za wysoka i powstaną wszystkie 4 bloki jak zakładano od początku? A drzewa "same uschną" przez prowadzone tam prace?

wesolutka
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:17

Re: Druga strona pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach

Postautor: wesolutka » 25 wrz 2017, 8:56

na tej działce miedzy o1 a d303 maja być bloki - trwa spor z dzielnicą (mieszkańcami, rada) o wycinke drzew.
Z tego co wiem na chwile obecna maja być 3 bloki, ale nie wiem czy sprawa jest już zakonczona?
dziennikpolski24.pl/region/a/akcja-budimex-zostaw-drzewa-w-spokoju-mieszkancy-nie-chca-sie-zgodzic-na-wycinke,9748940

jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Druga strona pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach

Postautor: jasiek » 25 wrz 2017, 9:29

facebook.com/events/972062346211165
Ostatni post z 14 września nt tego, że miasto planuje jednak wykupić działkę.. :roll:


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 02 paź 2017, 16:47

Niech deweloper pójdzie na kompromis ws tej działki, a mianowicie przekaże ją miastu nieodpłatnie. Ja bym tak zrobił. Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że nie po to kupował, żeby oddać za darmo! Moim zdaniem takie rozwiązanie rozwiąże cały spór. Jak ktoś z BX będzie to czytał to niech się nie śmieje szyderczo tylko to zrobi, a mieszkańcy to docenią.

Horyzont
Posty: 51
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:07

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Horyzont » 08 paź 2017, 9:45

Doskonale! Brawo miasto!

Przemo2pl
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:30

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Przemo2pl » 19 lis 2017, 19:57

lrc1912 pisze:Niech deweloper pójdzie na kompromis ws tej działki, a mianowicie przekaże ją miastu nieodpłatnie. Ja bym tak zrobił. Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że nie po to kupował, żeby oddać za darmo! Moim zdaniem takie rozwiązanie rozwiąże cały spór. Jak ktoś z BX będzie to czytał to niech się nie śmieje szyderczo tylko to zrobi, a mieszkańcy to docenią.

Ciekawa definicja kompromisu... nazwałbym to raczej prezentem a nie kompromisem ;)

Byłoby świetnie, gdyby powstał tam jakiś skwer i zieleń zostałaby zagospodarowana. Problem tylko w tym, że jeśli miasto wejdzie w posiadanie działki to i tak nic tam nie powstanie. Działka pozostanie taka jaka jest (co oczywiście nie byłoby takie złe). Jeśli natomiast teren zostałby częściowo zabudowany a częściowo zagospodarowano by zieleń to byłoby gdzie przysiąść i poczytać książkę albo odpocząć. Pytanie co lepsze... nie wiem.

Z postu powyżej wnioskuję, że coś już wiadomo - podeślecie jakieś info?

Jedno wiem na pewno: tak jak mawia moja znajoma (spec od finansów) - bank to nie jest instytucja charytatywna. Podobnie jest z deweloperami.
Zresztą niech każdy zastanowi się nad pytaniem: czy oddałbym swoją działkę za darmo dla dobra ogółu?

Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Virginia » 28 gru 2017, 12:01

Sprawa działek chyba nadal nie jest wyjaśniona, wszystko jest rozkopane i ogrodzone. Może Budimex postawi jeszcze tam bloki?


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: iti » 23 sty 2018, 10:43

Wczoraj odbyła się w urzędzie miasta dyskusja o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”. Tam Wiceprezydent Koterba podzieliła się kilkoma informacjami na temat działki Budimexu ze . drzewami. Okazuje się, że deweloper chce sprzedać jej połowę miastu, tą od strony wschodniej. Na pozostałej części planuje zlokalizować bloki (chyba dwa by się tam zmieściły). Na wykupionej części miałby powstać teren zielony, miasto ma na to zabezpieczone środki, kupiłoby nawet całość, ale Budimex tyle nie chce sprzedać, przynajmniej tak by wynikało z tego, co mówiła wiceprezydent.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 03 kwie 2018, 23:59

Jeszcze nie straciliście energii do walki i bardzo dobrze. Deweloper jest silny, ale wy będąc razem jesteście silniejsi. Podziwiam wasz upór.

Obrazek

an1978
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2017, 16:16

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: an1978 » 04 kwie 2018, 10:36

ważne, że przynajmniej na jednej z części będzie teren zielony :)



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości