Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Dyskusje o osiedlu City Towers budowanym przez Atal w krakowskich Czyżynach. Jak mieszka się obecnym mieszkańcom i jak będzie się mieszkało przyszłym.
ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: ragar » 30 sie 2014, 19:30

Witam, czy jest tu może ktoś, kto mieszka już w zbudowanym etapie osiedla City Towers w Czyżynach zbudowanego przez Atal? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym gdzie kupić mieszkanie i jedną z rozważanych przeze mnie opcji jest właśnie to miejsce. Czy Atal to dobry deweloper i wywiązał się ze wszystkiego, na co się z ludźmi umawiał w umowach. A w ogóle jak oceniacie jego lokalizację? To dobre miejsce do mieszkania? Będę wdzięczny za opinię.

slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Re: Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: slwk » 11 lis 2014, 12:33

A tu kilka słów o postępach budowy City Towers Atalu w Czyżynach. Bloki rosną szybko i wygląda na to, że wszystkie terminy zostaną utrzymane. Choć faktycznie przydałaby się jakaś opinia mieszkańców o tym, jak się tam mieszka :)

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: Feelip » 13 lut 2015, 1:14

Znajomej mieszka się dobrze. Z Atalem nie miała żadnych problemów, jedyny problem z jakim sie zetknela to dostepnosc miejsc parkingowych w zaleznosci od wielkosc mieszkania (Atal po metrazu decydowal czy i gdzie kupujacemu przysluguje miejsce parkingowe). Na odbior mieszkania wziela inspektora nadzoru z uprawnieniami, Atal usterki usunal i zwrocil tez czesc kasy za mniejszy metraz mieszkania w stosunku do ich pomiarów.


ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Re: Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: ragar » 13 lut 2015, 1:45

Dzięki Feelip za info. No właśnie ja też o tym deweloperze słyszałem dosyć dużo dobrego, że generalnie zależy im na opinii. Choć z tym, co ludzie mówią i piszą, to jednak byłbym ostrożny, bo z reguły najbardziej narzekają Ci, którzy czują się pokrzywdzeni w jakiś sposób.

Ja akurat pytałem kumpla, który kupił mieszkanie od Budimexu, jak to wszystko poszło. Mówił, że było kilka niedoróbek, ale przyszli i wszystko zrobili jak należy, więc to chyba całkiem dobrze. A jeśli chodzi o wielkość mieszkań i ewentualny zwrot pieniędzy lub dopłatę, to ta sprawa jest akurat chyba uregulowana w umowie, więc tu problemy nie powinny być robione :)

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: Feelip » 13 lut 2015, 19:19

Deweloperzy z górnej półki (a do nich zaliczyć należy i Budimex i Atal) nie mają najmniejszego interesu by wojować z klientem w kwestii, bo nie ponoszą kosztu ich usuwania. Prace związane z wykonaniem budynku zlecają podwykonawcom, Ci albo wystawiają im bankowe gwarancje należytego wykonania umowy (usuniecia usterek) albo mają czesc wynagrodzenia zatrzymana przez dewelopera na okres gwarancyjny, wiec usterki usuwają :) Generalnie nie mam złych doświadczeń z Atalem, znajomi też nie. Silny deweloper ktory planuje (planował) wejscie na GPW, a i ceny mozna spokojnie ponegocjowac ;)

MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Re: Jak się mieszka na osiedlu City Towers w Krakowie od Atalu

Postautor: MarcinJ » 16 kwie 2017, 16:18

Jakaś przykra sytuacja się wydarzyła na osiedlu Atal City Towers w Krakowie... Współczuję właścicielowi mieszkania i najbliższym sąsiadom, bo chyba sporo będzie remontowania i to wcale niemałego. W każdym razie warto pomyśleć o ubezpieczeniu, i o tym, żeby straż pożarna nie miała problemów z dojechaniem pod budynki.

Obrazek

Swoją drogą ciekawe, co takiego się tam paliło, czy ktoś trzymał coś łatwopalnego na balkonie czy może to wyposażenie mieszkania czy jakiś styropian na elewacji. Nie wiem, ale ogień był niesamowity, wydaje się, że za duży, jak na takie zwykłe mieszkanie, choć też nie znam się jakoś specjalnie :)



Wróć do „Osiedle City Towers Atalu w Czyżynach - forum mieszkanców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość