Budowa II etapu City Towers w Czyżynach

City Towers w Czyżynach budowane przez Atal

Odwiedź forum dla mieszkańców Czyżyn!

W ostatnim czasie udało się nam również odwiedzić okolice ulicy Marii Dąbrowskiej, czyli rejon w których swoją wielką inwestycję prowadzi deweloper Atal, czyli jedna z firm, które na tym rynku mają naprawdę niezłą opinię. Na fotografii umieszczonej nad artykułem widać budowę od strony zachodniej, prace toczą się tam już na czwartym piętrze, czyli postępują w niezłym tempie, a w kolejnych budynkach jest nawet lepiej, o czym więcej poniżej.

Budowa nowych bloków osiedla City Towers Atalu

W dalszych blokach powstających w ramach tej inwestycji jest jeszcze lepiej, ponieważ tam zaczynają się już prace na 6 kondygnacji (wliczając w to oczywiście garaż, który zaplanowany został na parterze). Nie są one jeszcze zbyt zaawansowane, ale prawdopodobnie zostało już wykonane deskowanie dla zalania płyty tego poziomu, a być może nawet jest ona już gotowa. Na poniższych fotografiach widać również, że prowadzone są prace przy balkonach, wygląda na to, że będą one całkiem obszerne.

Budowa osiedla City Towers w Czyżynach przez Atal
Atal buduje osiedle City Towers w Czyżynach

Na zdjęciach widać również dobrze, w jakiej technologii wykonywane są bloki budowane w ramach tego przedsięwzięcia deweloperskiego. Konstrukcja budynków jest tu wykonywana z żelbetu, natomiast większość ścian tworzona jest z białych pustaków, prawdopodobnie silikatowych, które może nie są tak dobrym materiałem, jak pustaki ceramiczne, ale wciąż jest to niezła technologia. Na najniższych piętrach mieszkalnych widać, że ściany zewnętrzne są już gotowe i zapewne w najbliższym czasie zaczną powstawać także wyżej.

Avia etap II - wstawianie okien
Budynki City Towers w Czyżynach od południa

Trudno powiedzieć, jak długo będą prowadzone prace zanim zablokuje je zimowa pogoda, jednak do tej pory posuwały się one bardzo sprawnie. Dość powiedzieć, że kiedy odwiedzaliśmy City Towers I i II na początku sierpnia, roboty były prowadzone dopiero na drugim piętrze, a zważywszy na wielkość tej inwestycji, postęp jest naprawdę duży. W najbliższym czasie postaramy się dodać jeszcze kilka zdjęć z tej budowy na naszej stronie na Facebooku. W niedalekiej przyszłości postaramy się podać również kilka informacji o sąsiedniej inwestycji prowadzonej przez Dasta Inwest przy ul. Marii Dąbrowskiej, tam także sporo się dzieje.

Zostaw komentarz