Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 4 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: adi » 22 paź 2016, 17:32

Czy właściciel tego samochodu będzie tak miły i naprawi trawnik, który zniszczył?

Obrazek

Były wcześniej słupki prowizoryczne postawione, ale ktoś je powyrywał, czyżby ta sama osoba, która teraz tam parkuje? W dole zdjęcia już widać, jakie z trawnika zaczyna się robić błoto. W tej sytuacji nie mówcie, że dzwonienie po straż miejską jest buractwem. Buractwem jest takie parkowanie i niszczenie zieleni, za której urządzenie też wszyscy zapłaciliśmy!

Jeśli ktoś zna właściciela tego pojazdu, to niech mu przekaże :)

mieszkanka 4ki
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2016, 22:57

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: mieszkanka 4ki » 22 paź 2016, 19:33

Dokładnie, szanujmy choć namiastkę zieleni, którą mamy wokół siebie...

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: wojtekf » 22 paź 2016, 20:06

Tam powinny być na stałe zamontowane słupki, bez tego nie będzie pożądku.


Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: Brunon K. » 22 paź 2016, 20:23

Widziałem dziś buca co zabłądził i jeździł dookoła Avii2, gdzie nie powinien. Może być z tym problemem, dlatego warto zainteresować się postawieniem słupków na chodnikach, i trawnikach(póki takie są). Był niedawno taki temat na forum! Nie strzeliłem fotki, srebrny sedan Opla, czy coś. Pilnowacze nie reagowali.

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: adi » 22 paź 2016, 20:46

Generalnie trzeba sprawę parkowania pod blokiem szybko ogarnąć, bo za chwilę okaże się, że mieszkamy na osiedlu, gdzie każdy kawałek wolnej przestrzeni jest zastawiony samochodami, a każdy kawałek trawnika, który nie jest ogrodzony, został rozjeżdżony i stał się błotną kałużą... Nasze osiedle nie jest jakimś ewenementem jeśli chodzi o niedobór miejsc parkingowych, a jednak na innych dało się to jakoś rozwiązać i wprowadzić porządek. Mam nadzieję, że tak będzie i u nas, choć pewnie wesoło przy dochodzeniu do tego nie będzie...

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: wojtekf » 26 paź 2016, 10:26

Sprawa słupków na chodniku nie jest prosta bo na to musiałaby wyrazić zgodę wspólnota, a wydaje mi się że do takiego głosowania pewnie nigdy nie dojdzie.

DarthMoon
Posty: 146
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:34

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: DarthMoon » 26 paź 2016, 10:49

Miałem nieprzyjemność rozmawiać z kilkoma osobami, która będzie na naszym osiedlu szeryfami. W niektórych kwestiach ich popieram, ale odjechali totalnie. Są to osoby, które naklejają "karne ku*asy" na szybę za złe parkowanie itd. Co zobaczą źle zaparkowany samochód to dzwonią na SM i umieszczają zdjęcia na takich grupach jak "parkowacze" i "święte krowy krakowskie"(nazwy mogłem pomylić).
Ciekawi mnie czy uda się zwalczyć parkujących na trawnikach i blokujących chodniki. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ktoś kto blokuje trawniki i chodniki, będzie się wkurzał na innych, że chcą kawałek chodnika do "chodzenia".
Gdyby każdy umiał rozsądnie parkować, to nie byłoby problemu, ale wiem, że jak komuś poda się dłoń to w łokciu upier*oli.


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: Nowy » 26 paź 2016, 10:52

Jeśli chodzi o trawnik, to jak najbardziej, słupki lub donice, i to jak najszybciej :) A jeśli chodzi o chodnik, to każdy mówi, że chodzi o wyniesienie zakupów, na max 15 min, ale umówmy się, że nikt tak nie parkuje pod blokiem, bo te same samochody stoją cały czas na chodniku. Tymczasem chyba nie ma nic dziwnego w tym, że chodniki powinny być dla ludzi, a ulice dla samochodów...

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: M&M » 26 paź 2016, 10:55

Nowy pisze:Jeśli chodzi o trawnik, to jak najbardziej, słupki lub donice, i to jak najszybciej :) A jeśli chodzi o chodnik, to każdy mówi, że chodzi o wyniesienie zakupów, na max 15 min, ale umówmy się, że nikt tak nie parkuje pod blokiem, bo te same samochody stoją cały czas na chodniku. Tymczasem chyba nie ma nic dziwnego w tym, że chodniki powinny być dla ludzi, a ulice dla samochodów...

Zawsze można nie ustawić słupków pod klatkami żeby umożliwić "15-minutowe" wniesienie zakupów ;)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 15:52 przez M&M, łącznie zmieniany 1 raz.

maks
Posty: 241
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:07

Re: Jak nie parkować pod blokiem - niszczenie trawnika przed Orlińskiego 4

Postautor: maks » 26 paź 2016, 11:29

Nie wiem czy już widzieliście, ale od wczoraj wokół w różnych miejscach np przy trawniku pojawiły się betonowe słupki, wasze modły zostały wysłuchane :D a na dużym parkingu jest ich chyba ze 100, miejsca w garażu zaczną w końcu schodzić jak ciepłe bułeczki :lol:



Wróć do „Orlińskiego 4 (etap I) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości