Gotowa elewacja na budynku Avia 4 w Czyżynach

Elewacja na osiedlu Budimexu Avia 4 w Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Kolejny z budowanych przez Budimex Nieruchomości budynków w krakowskich Czyżynach nabiera ostatecznego kształtu. Tym razem chodzi o blok Avia 4, czyli ten powstający niemal na przeciwko bramy wjazdowej na to nowo powstające osiedle mieszkaniowe. Nabywcy lokali mogą już zobaczyć nie tylko na makietach, jak będzie wyglądał z zewnątrz ich przyszły dom.

Budimex kończy elewację po jednej stronie Avii 4

W ostatnich dniach po północnej stronie tej inwestycji, czyli na przeciwko powstającego budynku Avia 2, zostało wreszcie zdjęte rusztowanie, a spod niego wyłoniła się już gotowa elewacja. Jak widać na zdjęciu ilustrującym ten tekst oraz poniżej, do wykończenia bloku zastosowano ozdobny tynk w kolorze beżowym (jasno brązowym). W połączeniu z ciemnymi wykończeniami okolic okien oraz oraz białymi obramowaniami, wygląda to całkiem nieźle.

Avia 4 - gotowa elewacja bloku Budimexu w Czyżynach
Gotowa elewacja Avii 4 od strony północnej

Pomysłowym rozwiązaniem jest również przeszklenie klatki schodowej na wysokości całego budynku. Prawdopodobnie będzie to nieźle wyglądało np. w nocy, kiedy na schodach zostanie zaświecone światło. Co ciekawe, wydaje się, że przynajmniej część mieszkań, których okna tu widzimy, może być pozbawiona balkonów, chyba że są one dwustronne i ten element znajdzie się po drugiej stronie budynku. A poniżej jeszcze jedna fotografia ukazująca stan zaawansowania prac po drugiej stronie bloku. Prawdopodobnie również tutaj wkrótce elewacja zacznie nabierać ostatecznego kształtu.

Avia 4 - robienie elewacji od południowego wschodu budynku
Prace na Avii 4 od południowego-wschodu

Wewnątrz budynku trwają już na pewno prace związane z wykańczaniem mieszkań, choć niestety w tej chwili nie możemy przedstawić zdjęć, które by to ilustrowały. Ale z pewnością przyszli mieszkańcy budynku powinni już zacząć się zastanawiać nad szukaniem fachowców, którzy pomogą urządzeniu łazienki, kuchni i pozostałych pomieszczeń.

Gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć więcej zdjęć obrazujących powstawanie tej inwestycji, to koniecznie powinien śledzić naszą stronę na Facebooku, gdzie najpewniej wkrótce się pojawią. Niedługo również relacje z kolejnych budów prowadzonych przez Budimex oraz innych deweloperów w Czyżynach.

Zostaw komentarz