Plac budowy osiedla Murapol Bieńczycka

Plac budowy osiedla Murapol Bieńczycka w krakowskich Czyżynach

Forum Murapol Bieńczycka w Krakowie!

Pisaliśmy już tutaj o tym, że rozpoczęła się sprzedaż nowych mieszkań w Czyżynach, które tym razem buduje Murapol – dokładniej chodzi o osiedle Murapol Bieńczycka. Powstaje ono, jak łatwo się domyślić, w okolicy ulicy Bieńczyckiej, do niedawna w tym miejscu był tylko pusty plac, choć znajdujący się w bardzo dobrej lokalizacji. Teraz sporo zaczyna się tam zmieniać, a poniżej nasza mała relacja ze stanu robót.

Osiedle Murapol Bieńczycka – trwają prace ziemne na budowie

Choć jeszcze niedawno niewiele działo się w tym miejscu, to teraz ruszyły już prace ziemne, jak widać na poniższych zdjęciach, pojawiło się sporo cięższego sprzętu, czyli wielkie koparki i ciężarówki, które z placu budowy wywożą wydobytą ziemię. Dobrze widać tu również lokalizację powstającego osiedla Bieńczycka, w tle jest widoczne osiedle City Towers Atalu (I etap gotowy i II etap powstający). Co ważne, tuż przy powstającym osiedlu znajduje się przystanek tramwajowy, z którego całkiem szubko można dojechać do Ronda Mogilskiego, a z niego w niemal dowolne miejsce.

Murapol Bieńczycka - plac budowy obok City Towers
Murapol Bieńczycka na tle City Towers w Czyżnynach

Publikowane tu fotografie nie są najnowsze, więc niemal na pewno dziura, w której w przyszłości powstanie podziemny garaż wznoszonego budynku ma już znacznie większe rozmiary. Zapewne wkrótce pokażemy nowsze grafiki z powstawania tej inwestycji. W każdym razie zapowiada się, że będzie to sporych rozmiarów budynek i do tego całkiem atrakcyjnie zlokalizowany – najwyżej kilkanaście minut tramwajem lub samochodem od centrum Krakowa. Da się również łatwo dojechać do niego na rowerze, zwłaszcza, że wzdłuż całej ulicy Mogilskiej jest teraz ułożona ścieżka rowerowa.

Osiedle Bieńczycka Murapolu w Czyżynach
Murapol Bieńczycka: maszyny budowlane na placu

Trwa już także sprzedaż nowych mieszkań przez firmę Murapol. Pewnym mankamentem w przypadku tej inwestycji jest to, że transakcje zakupu mieszkań w niej nie są objęte ustawą deweloperską, która kilka lat temu ucywilizowała w znacznej mierze ten rynek (prawdopodobnie formalnie budowa rozpoczęła się jeszcze przed wejściem w życie nowego prawa). Oznacza to, że np. nie jest tu prowadzony rachunek powierniczy, przy pomocy którego środki klientów i ewentualna ich wypłata deweloperowi jest zabezpieczona przez bank. Ale też z drugiej strony firma Murapol ma opinię raczej sporego i stabilnego dewelopera, więc nie powinno być tu większych problemów, choć oczywiście każdy, kto zamierza kupić tu nieruchomość powinien sam rozważyć podejmowane ryzyko. Tym bardziej, że np. mieszkania od Budimexu powstające również w tej okolicy, nie dość, że znaczne tańsze, to jeszcze takimi gwarancjami są objęte.

Jeden komentarz na temat “Plac budowy osiedla Murapol Bieńczycka

  1. Murapol niestety nie ma dobrej opinii, jest masę ludzi którzy borykają sięz usterkami mieszkań. Murapol nie poczuwa się do odpowiedzialności i nie usuwa usterek co negatywnie rokuje.

Zostaw komentarz