Gotowy wykop pod blok Orlińskiego 1

Nowe Czyżyny - wykop pod budynek Orlińskiego 1

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Nieco mniej dzieje się na placu, na którym powstaje blok Orlińskiego 1. Niemal gotowy jest tam już wykop i pewnie w bliższej przyszłości można się spodziewać dalszego kontynuowania prac. Choć to w dużej mierze zależy prawdopodobnie od tego, jaka będzie zima i czy zelży mróz, który od jakiegoś czasu skuł Kraków.

Budowa nowych mieszkań w Czyżynach na Orlińskiego

Jak widać na umieszczonych poniżej zdjęciach, wykop pod blok jest już gotowy. Być może Budimex nie zakończył jeszcze prac przy stabilizacji podłoża pod budynek Orlińskiego 1, ale powinno to być tylko kwestią czasu. Natomiast jest to ważne dlatego, że inwestycja ta będzie naprawdę pokaźnych rozmiarów i w związku z tym lepiej postawić ją na dobrze przygotowanym gruncie.

Plac budowy osiedla Orlińskiego 1 w Czyżynach w Krakowie
Wykop pod Orlińskiego 1 i Orlińskiego 4

Na powyższej fotografii można także zobaczyć w tle Orlińskiego 4, czyli pierwszą z inwestycji, które ruszyły w okresie ostatnich 6 miesięcy w okolicach pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. Tam aktualnie prace przebiegają na wysokości piątego piętra, czyli tworzenie konstrukcji jest już poza połową, a cały blok ma być skończony mniej więcej do końca roku, który niedawno się zaczął.

Prace ziemne w wykopie pod budowę nowych mieszkań w Czyżynach na Orlńskiego 1
Prace ziemne pod Orlińskiego 1 od strony zachodniej

Zdjęcia pokazują również to, że wietrzną pogodę, jaka nawiedziła Kraków kilka-kilkanaście dni temu niezbyt dobrze przetrwała czarna folia zabezpieczająca wykop. W wielu miejscach została ona zerwana, jednak nie powinno to stanowić większego problemu przy podejmowaniu kolejnych etapów pracy. Wkrótce zapewne kolejne informacje z prowadzonych w okolicy budów, między innymi z osiedla Avia, bo tam również trwają prace przy wznoszeniu nowych inwestycji. W więcej zdjęć będzie można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku – zapraszamy.

Zostaw komentarz