Palowanie w wykopie przy Orlińskiego 1 – zdjęcia

Palowanie wykopu pod budynek na Orlińskiego 1

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Trwają dalsze prace w wykopie, w którym w przyszłości powstanie blok oznaczony jako Orlińskiego 1. Przez forum nowych Czyżyn przetoczyła się już dyskusja na temat tego, w jaki sposób Budimex będzie stabilizował podłoże pod ten wielki bok, ale jeszcze do niedawna niewiele było wiadomo na ten temat. Aktualnie wyjaśniło się już znacznie więcej, w związku z czym osoby kupujące tam nowe miesza powinny być zadowolone, ale o szczegółach poniżej.

Wbijanie pali pod nową inwestycję Budimexu w Czyżynach

Pomimo tego, że na sąsiednich budowach np. na Orlińskiego 4 i 6 takich środków nie stosowano, to jednak wznoszony budynek, który ma stanąć po drugiej stronie ulicy ma być zdecydowanie wyższy, a więc zapewne i cięższy. Z tego powodu deweloper zdecydował się na odpowiednie przygotowanie podłoża, co dokładniej widać na fotografii opublikowanej pod tym tekstem.

Osiedle nowe Czyżyny - Budimex paluje pod nowy blok
Palowanie na placu budowy Orlińskiego 1 w Czyżynach

Na fotografii widać pracującą maszynę służącą do palowania terenu, na którym w przyszłości zostanie zbudowany budynek mieszkalny przy Orlińskiego 1 w Czyżynach. Tak ustabilizowany grunt na pewno będzie się znacznie lepiej nadawał do utrzymania kilkunastu pięter mieszkań, które na pewno będą niemało ważyły. Warto zauważyć także, że prezentowane zdjęcia zostały wykonane w sobotę, czyli praca toczy się tam przez 6 dni w tygodniu. Widać, że pracownikom Budimexu zależy na możliwie szybkim kontynuowaniu prac – na pewno chcą trzymać się zawartego w umowach deweloperskich harmonogramu budowy.

Inwestycja Orlińskiego 1 w krakowskich Czyżynach - pale pod blok
Odległość inwestycji Orlińskiego 1 i 4 w Czyżynach

A tu jeszcze nieco dokładniej widać wielkość tego wykopu w Czyżynach, to będzie naprawdę duża budowa, która na pewno również potrwa wiele czasu. Na powyższej grafice widać także odległość, jaka będzie dzieliła ten budynek od tego, który jest już bardziej zaawansowany i powstaje po drugiej stronie ulicy. Wydaje się, że bloki będą od siebie wystarczająco oddzielone, żeby sąsiedztwo nie było uciążliwe, choć mieszkańcy Orlińskiego 4 na pewno będą jeszcze dłuższy czas odczuwali niedogodności związane z powstawaniem bloków obok.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z tej budowy, to warto odwiedzić naszą stronę na Facebooku, gdzie zapewne zostaną one wkrótce opublikowane.

Zostaw komentarz