Piętro VI na Orlińskiego 4 – ruszyła budowa

Orlińskiego nowe Czyżyny - Budimex buduje VI piętro inwestycji

Forum kupujących mieszkania w Czyżynach!

Duże postępy poczyniono także ostatnio na budowie, na której powstaje inwestycja Orlińskiego 4. Pojawiło się tam sporo zmian, warto przyjrzeć im się dokładniej tym bardziej, że zbliża się zapłata deweloperowi kolejnej transzy za mieszkanie, którą Budimex Nieruchomości ma otrzymać pod koniec stycznia. W związku z tym warto spojrzeć na to, jak idą roboty, a wygląda na to, że nieźle.

Budowa VI piętra i ścian osłonowych – Budimex wyprzedza harmonogram

Na pierwszym i ostatnim zdjęciu, które ilustrują ten artykuł, można zobaczyć, że ruszyły już roboty przy stawianiu kolejnego – VI już piętra tego bloku w Czyżynach. Jak na razie robione są zbrojenia dla ścian betonowych tego poziomu, ale jest już także wykonana część deskowania, które posłuży do ich zalania. Jeżeli zima nadal będzie łagodna, to można się spodziewać, że mniej więcej w marcu wznoszenie konstrukcji zostanie zakończone, a to byłby naprawdę niezły czas.

Blok Orlińskiego 4 od południowego-zachodu - ściany osłonowe
Ściany osłonowe na Orlińskiego 4 w Czyżynach

Poza tym, że sporo dzieje się na samej górze budowy, duże zmiany zachodzą także na niższych piętrach. Powyżej można obejrzeć widok bloku od strony zachodniej, łatwo zauważyć, że deweloper rozpoczął już tu wznoszenie ścian osłonowych na 3 i 4 poziomie. Ze zdjęć publikowanych w różnych miejscach przez Budimex wynika, że zaawansowane są także prace wewnątrz budynku, gdzie powstają ściany mieszkań, a w garażu podziemnym układane są już wygłuszające i izolujące elementy na suficie. W harmonogramie budowy zapisano, że 27.01.2015 roku (termin do którego powinna zostać wpłacona kolejna część należności za mieszkanie) ma skończyć się następny etap budowy, w ramach którego zrealizowane mają być następujące elementy:

  • Wykonanie ścian żelbetowych 2-4 kondygnacji budynku.
  • Wykonanie ścian konstrukcyjnych murowanych 2-4 kondygnacji budynku.
  • Wykonanie płyty stropowej żelbetowej nad 2, 3 i 4 kondygnacją budynku.
  • Wykonanie murowanych ścian działowych i osłonowych 1 kondygnacji budynku (bez zamurowania szachtów instalacyjnych).

Przyglądając się temu można stwierdzić, że Budimex jak na razie znacznie wyprzedza plan ludowy, który przedstawiany był przy sprzedaży nowych mieszkań w tej inwestycji. Według niego za niespełna tydzień miało się zakończyć wylewanie płyty nad 4 kondygnacją bloku, tymczasem trwają już roboty na 7 kondygnacji, czyli przyśpieszenie, to przynajmniej 1,5-2 miesiące.

Budimex buduje nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach
Budowa Orlińskiego 4 od strony wschodniej

Także od wschodu widać, że sporo się dzieje i powstają ściany osłonowe na poziomie 3 i 4. Prawdopodobnie to wszystko ma sporo wspólnego z dosyć łagodną jak do tej pory zimą. Być może deweloper spodziewał się, że będzie ona znacznie ostrzejsza. Jednak warto pamiętać o tym, że jeszcze może taka być, bo przecież wielkie mrozy nie są niczym dziwnym w lutym czy marcu. Ciekawe jednak co w sytuacji, gdyby prace już w ten sposób nie zostały znacząco spowolnione. Skoro deweloper miałby ok. 2 miesięcy zapasu, to czy na jakimś etapie blok stałby przez taki czas i nic by się na budowie nie działo, czy przeciwnie, zostałby ukończony wcześniej, niż mieli to zapisane w umowach przyszli klienci. No i co w sytuacji, jeśli zostanie on oddany przed terminem. Czy mieszkańcy będą mogli otrzymać klucze wcześniej i rozpocząć odbiory techniczne mieszkań, czy będzie trzeba czekać aż transze kredytów zostaną wpłacone w odpowiednich terminach? Oczywiście z punktu widzenia przyszłych lokatorów lepiej byłoby, gdyby mogli zacząć urządzać swoje lokale wcześniej, ale trudno powiedzieć czy ten sam punkt widzenia podziela również deweloper. Zapewne wszystko wyjaśni się już w tym roku.

Wkrótce w naszym serwisie pojawią się relacje z kolejnych realizowanych w tej okolicy inwestycji. A gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z Orlińskiego 4, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie już niedługo się pojawią.

Zostaw komentarz