Ruszyła sprzedaż mieszkań na Orlińskiego 8

Powstający wykop pod budowę inwestycji Orlińskiego 8 Budimexu

Forum nabywców mieszkań na Orlińskiego!

Pisaliśmy już tutaj o tym, że rozpoczęły się prace przy budowie bloku Orlińskiego 8, czyli kolejnego etapu projektu, który realizuje Budimex w Czyżynach, w okolicach pasa startowego dawnego lotniska. Wreszcie znamy już znacznie więcej szczegółów dotyczących powstającego w tym miejscu budynku, ponieważ w końcu zaczął o nich informować sam deweloper na swojej stronie.

Tanie nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach od Budimexu

Na witrynie firmy, która za cały projekt odpowiada, pojawiła się już oferta sprzedaży nowych mieszkań, a wybór jest spory. Można wybierać aż spośród 226 lokali umieszczonych na 7 piętrach – zgodnie z przewidywaniami, właśnie taką wysokość będzie miał ten blok, czyli pod tym względem nie będzie odróżniał się od sąsiednich, które stawiane są po tej stronie ulicy Orlińskiego. Niestety nabywcy będą musieli trochę zaczekać, bowiem przewidywany termin zakończenia budowy, to listopad 2016, to jednak i tak szybciej, niż powstający po drugiej stronie drogi blok z numerem 1.

Budimex Nieruchomości buduje nowy blok Orlińskiego 8 w Krakowie
Wykop pod blok Orlińskiego 8 w Czyżynach

Za to nadal niezwykle konkurencyjne są ceny, bowiem za metr kwadratowy wahają się od 4 300 zł do ok. 4 700 zł – czyli ciągle jest tanio i można załapać się na kredyt z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Świetnie prezentują się także plany mieszkań, zaczynają się one od niespełna 30-metrowych kawalerek, a kończą na 4-pokojowych lokalach rozlokowanych na prawie 90 m2 i z dostępem do ponad 50-metrowego tarasu – to naprawdę spora przestrzeń. Niezły wybór jest także jeśli chodzi o lokale z wystawą okien na więcej niż jedną stronę – dostępne są podłużne „na przestrzał”, a także dosyć ciekawe narożne – w niektórych z nich na pewno będzie można liczyć na sporo słońca.

Orlińskiego 8 - nowe mieszkania w Czyżynach od Budimexu
Miejsce powstawania Orlińskiego 8, w tle Avia

Warto też wspomnieć o tym, że dla tej inwestycji prowadzony jest otwarty rachunek powierniczy, co oznacza, że deweloper dostaje pieniądze klientów w transzach po ukończeniu poszczególnych etapów budowy bloku.  A co za tym idzie, wpłaty klientów są w tym przypadku w miarę bezpieczne. Budowa odbywa się zgodnie z wymogami uchwalonej kilka lat temu ustawy deweloperskiej, więc roszczenia nabywców do lokali są wpisywane do księgi wieczystej nieruchomości już na etapie podpisywania umowy deweloperskiej, która ma postać aktu notarialnego.

A powyżej można obejrzeć kilka zdjęć z początkowego etapu tej budowy. Widać, że w tej chwili tworzony jest tam wykop, w którym powstanie kondygnacja -1 stawianego budynku. Wkrótce zapewne pojawią się kolejne relacje z prowadzenia przez Budimex tego projektu. Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku, gdzie często pojawia się większa ilość fotografii obrazujących realizację opisywanej tu inwestycji oraz innych, powstających w okolicy.

Zostaw komentarz