Nowa inwestycja przy Hynka od Jasna Invest

Budowa nowych mieszkań w Krakowie Czyżynach od Jasna Invest

Forum mieszkańców Czyżyn w Krakowie!

Nie wiem czy zwróciliście już na to uwagę, ale ruszyła nowa budowa przy pasie startowym starego lotniska w Krakowie – Czyżynach, obok kościoła św Brata Alberta. Teren został ogrodzony, za płotem zaczął powstawać wykop pod budynek z nowymi mieszkaniami. To już kolejny tego rodzaju projekt w tej okolicy, po tym, jak z nową inwestycją ruszyła tam Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny, a wiele wskazuje, że to jeszcze nie jest koniec tego rodzaju inwestycji w tej okolicy.

Nowa budowa obok kościoła przy pasie w Czyżynach od Jasna Invest

O ile wokół budów ruszających (lub nie) ostatnio w Czyżynach rodziły się spore kontrowersje, to jednak w tym przypadku wszystko przeszło dosyć cicho i bez rozgłosu. Deweloper Jasna Invest po prostu ogrodził teren i przystąpił do prac ziemnych. Na dzień dzisiejszy nawet trudno powiedzieć cokolwiek o kształcie powstającego budynku, bowiem nie jest łatwo znaleźć gdziekolwiek jakieś wizualizacje przyszłego bloku, a to z pewnością ciekawi wiele osób mieszkających w naszej dzielnicy.

Mieszkania w Krakowie przy pasie startowym od Jasna Invest - budowa inwestycji
Budowa nowych mieszkań w Czyżynach przy Hynka (Jasna Invest)

Zdjęcie powyżej dobre przedstawia lokalizację, w której powstają nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach, jest to północna strona pasa startowego dawnego lotniska w sąsiedztwie kościoła św. Brata Alberta. W tle na tej fotografii widać także osiedle Avia, za którego budową stoi deweloper Budimex. Zdjęcia co prawda mają już kilka dni, więc teraz prace ziemne są bardziej zaawansowane, do ich zakończenia jest coraz bliżej, więc pewnie wkrótce zacznie się utwardzanie dna wykopu oraz zbrojenia pod płytę fundamentową nowego budynku od Jasna Invest.

Tablica informacyjna nowej budowy przy pasie startowym przy Hynka w Krakowie
Tablica informacyjna inwestycji Jasna Invest przy Hynka

Można się także przyjrzeć tablicy informacyjnej, choć z niej nie dowiemy się tyle, ile byśmy chcieli. Przede wszystkim dzięki niej wiadomo, że pod budynkiem znajdzie się garaż podziemny, a zapewne na parterze powstaną lokale usługowe. Szkoda, że nie wiemy ile będzie kondygnacji, jak dużo znajdzie się tam mieszkań oraz jaki będzie współczynnik miejsc postojowych do liczby lokali. Zapewne z czasem będziemy poznawać coraz więcej tych danych i z całą pewnością będziemy je tu publikować. Zapraszamy również do dyskusji o tym projekcie oraz sprawach dzielnicy na Forum Nowe Czyżyny.

Zostaw komentarz