Orlińskiego 8 – początek budowy nowego bloku

Miejsce budowy bloku Orlińskiego 8 przez Budimex

Forum mieszkańców Orlińskiego!

W ostatnich dniach na placu budowy w Czyżynach, gdzie Budimex Nieruchomości stawia nowe osiedla mieszkaniowe znów zaszła spora zmiana. Ukończono prace ziemne na kolejnej budowie i rozpoczęły się roboty na sąsiednim placu, na którym prawdopodobnie powstanie w przyszłości budynek mający adres Orlińskiego 8.

Sprzedaż nowych mieszkań w Czyżynach na Orlińskiego 8

Nowe mieszkania w tym bloku jeszcze nie zostały wprowadzone do sprzedaży, ale prawdopodobnie w bliskiej przyszłości się to zmieni. Najprawdopodobniej już w styczniu będzie można nabyć lokale w tej nieruchomości, która kształtem będzie bardzo podobna do budowanego już w sąsiedztwie Orlińskiego 6 – czyli jakby podkowa czy też otwarty z jednej strony kwadrat. Jeśli chodzi o wysokość zabudowy, to można z dużą pewnością powiedzieć, że będzie to 7 pięter, czyli 8 kondygnacji nad ziemią. Na zdjęciu poniżej widać początki prac ziemnych na tym terenie.

Nowe Czyżyny - budowa nowych mieszkań na Orlińskiego w Krakowie
Przygotowania do budowy Orlińskiego 8

Z tego co widać, to w początkowej fazie zdejmowana jest wierzchnia warstwa ziemni, zapewne tak będzie na całym obszarze powstającej „dziury”. A o tym, że Budimex jest w stanie prowadzić sprawnie takie roboty najlepiej świadczy to, że powstający w sąsiedztwie wykop pod budynek Avia 5 jest już bliski ukończenia. Dla tej nowej inwestycji nie ma jeszcze materiałów informacyjnych, więc trudno powiedzieć coś odnośnie planowanego terminu jej ukończenia, choć można szacować, że będzie to druga połowa roku 2016 lub pierwsza 2017. Nic nie wiadomo również jeszcze o cenach za metr kwadratowy lokalu, jednak można przypuszczać, że będą się one mieściły w przedziale 4 500 – 4 900 zł/m2, a więc nadal będą to całkiem tanie mieszkania. Dodatkowym plusem powinno być też to, że wszystkie one będą najpewniej zaopatrzone w balkon, loggię lub ogródek.

Tanie nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach na Orlińskiego 8
Wykop pod budynek na Orlińskiego 8

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem mieszkania od Budimexu właśnie tam, to warto już teraz zacząć o to pytać w biurze sprzedaży przy Stella-Sawickiego. Być może możliwość rezerwacji pojawi się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem tego na stronach dewelopera. A warto być pierwszym, bo to daje możliwość wyboru spośród największej ilości lokali, więc w takiej sytuacji najprościej znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. A jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o procesie i technologiach stosowanych przy budowie tego osiedla, to warto poczytać o innych prowadzonych po sąsiedzku inwestycjach. Dobrze również odwiedzić nasze Forum Nowe Czyżyny, na którym jest już założony nowy wątek dla tego bloku. Można śledzić także naszą stronę na Facebooku, bo tam na pewno wkrótce pojawi się więcej zdjęć ilustrujących powstawanie wykopu.

Zostaw komentarz