Avia 1 – tanie mieszkania w Krakowie w sprzedaży

Sprzedaż nowych tanich mieszkań na osiedlu Avia 1 w Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Dzieje się znów sporo w Czyżynach, gdzie Budimex stawia swoje nowe osiedle mieszkaniowe. Jakiś czas temu już rozpoczęła się tam budowa kolejnego z bloków osiedla Avia, tym razem oznaczonego numerem 1. Tymczasem w ostatnim czasie do sprzedaży trafiły, jak na Kraków dosyć tanie mieszkania (także z dopłatą MdM) od tego dewelopera w tej inwestycji, ale więcej szczegółów o tym w dalszej części tego tekstu.

Budimex sprzedaje nowe tanie mieszkania z MdM w Czyżynach

Jak widać po zdjęciach ilustrujących ten tekst, prace na placu budowy tej inwestycji są już dosyć zaawansowane, trwa tam budowa pierwszych elementów kondygnacji podziemnej, ale równe ważne jest to, że można tam już także kupować nowe mieszkania, na które jednak trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać, bowiem termin realizacji tego projektu zaplanowano na III kwartał 2017. Ostatnio pisaliśmy tu o tym, że zaplanowane są dni otwarte w Budimexie w Czyżynach, podczas których przyszli mieszkańcy tej formy będą mogli obejrzeć gotowe już mieszkania w Avii 4 i zdecydować czy sami chcieliby takie nabyć.

Budowa kondygnacji podziemnej osiedla Avia 1 w Krakowie Czyżynach
Prace na kondygnacji podziemnej os. Avia 1

A teraz otwiera się przez nimi spora szansa na dokonanie wyboru, bowiem budynek oznaczony jako Avia 1 ma składać się ze 178 nowych mieszkań, z których najwyższe będą zlokalizowane na 15 piętrze (ma to być kolejna, ostatnia już z podwójnych wież). I tak dostępne w sprzedaż są takie lokale, jak wymienione poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki w Avii 1 mają powierzchnię niecałych 29 m2, jednak zostały bardzo funkcjonalnie urządzone, bowiem (przynajmniej niektóre) mają osobną jasną kuchnię, a do tego balkon o powierzchni ponad 10 m2, a więc naprawdę duży. Coś takiego można mieć już za nieco ponad 156 tys. zł. Kawalerki większe, to ok. 32 m2, więc także nieduże.
  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe zaczynają się w tej inwestycji od 38 m2, również mają niemały balkon, a także aneks kuchenny, który jednak w niektórych wypadkach można oddzielić od salonu. Takie kosztują ok. 200 tys. zł i są to mieszkania w Krakowie z MdM, co w takiej lokalizacji nie zdarza się często. Największe mieszkania dwupokojowe kończą się na 50 m2 i tam już nie ma problemów z oddzielną kuchnia, a pomyślano nawet o garderobie – to koszt 250 tys. zł.
  • Najmniejsze mieszkania trzypokojowe to lokale o powierzchni 50 m2, z aneksem kuchennym oraz oczywiście balkonem – tu cena to 270-280 tys. zł, a więc kwota niemała. Największe natomiast mają w okolicach 67 m2, osobną kuchnię, dodatkową toaletę i spory balkon, więc jest nieźle, ale to może być już wydatek rzędu ponad 350 tys. zł.
  • Największe mieszkanie na osiedlu Avia 1 w Czyżynach ma (przynajmniej oficjalnie) prawie 117 m2 i znajduje się w nim pięć pokoi, a do tego dwie łazienki, dodatkowa toaleta, dwa tarasy o wielkości kilkunastu metrów kwadratowych itd., jednak tu trzeba mieć już grubszy portfel, bowiem jego cena to prawie 620 tys. zł.

Są jeszcze inne mieszkania o sporych metrażach, jednak one są dwupoziomowe, przy czym poziom drugi, to wg dewelopera antresola, więc nie wlicza się do oficjalnego metrażu. Owe antresole to właśnie 16 piętro bloku, który pięter ma 15. Jeśli chodzi o to, jaka jest cena metra kwadratowego nowego mieszkania od Budimexu w Czyżynach, to oczywiście sporo zależy tu od wystawy okien, wielkości lokalu, piętra na którym jest umieszczony, jednak deweloper zapewnia, że ceny zaczynają się tu od 4 700 zł/m2, co jest wciąż niewygórowaną kwotą. Jednak koszt metra kwadratowego najmniejszej kawalerki to 5 400 zł, natomiast w przypadku większych mieszkań trzypokojowych, to ok. 5 300 zł, więc dużo taniej nie jest. Jeżeli chodzi o dwa pokoje na 38 m2, to kosztują za metr 5 240 zł – cena chyba ciągle niezła jak na Kraków, jednak już zdecydowanie nie tak atrakcyjna, jak w pierwszych etapach, w których sprzedawano tam tanie mieszkania.

Budimex Nieruchomości rozpoczął sprzedaż nowych tanich mieszkan w Krakowie
Os. Avia 1 – budowa tanich mieszkań w Krakowie

Za to za zdecydowaną zaletę nowych mieszkań od Budimexu trzeba tu wziąć ich rozkład. Większość lokali jest bardzo ustawna, pomyślano o miejscach na szafy wnękowe, sporo aneksów kuchennych jest doświetlonych światłem naturalnym z opcją ich całkowitego oddzielenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność tych mieszkań, to tu, jak w przypadku wcześniejszych etapów, bardzo na plus.

Są tu osoby, które planują kupić tam mieszkanie? Zapraszamy je na nasze forum mieszkańców nowych Czyżyn, gdzie toczy się sporo ciekawych dyskusji na temat działalności Budimexu. Warto także polubić naszą stronę na Facebooku, gdzie także publikowane bywają przydatne informacje.

Zostaw komentarz