Relacja z dni otwartych w nowych Czyżynach

Otwarte drzwi na osiedlu nowe Czyżyny od Budimexu w Krakowie

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

W ostatni weekend w Czyżynach, gdzie Budimex stawia swoje osiedla Avia i Orlińskiego, odbyły się dni otwarte, podczas których można było porozmawiać o nowych tanich mieszkaniach w Krakowie, skorzystać z promocji przy podpisywaniu umowy deweloperskiej, ale także obejrzeć gotowe już lokale w stanie deweloperskim. Udało nam się tam wybrać z aparatem i zrobić kilka zdjęć, ale więcej o tym, poniżej.

Dni otwarte dewelopera Budimex w Krakowie Czyżynach

Wydaje się, ze sama impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, ponieważ w okolicy kręciło się sporo osób w różnym wieku, także rodzin z dziećmi. Można było najpierw porozmawiać o mieszkaniach w biurach Budimexu przy Stella-Sawickiego, które zapewne wiele z odwiedzających naszą stronę osób świetnie zna. A kto chciał, mógł udać się bezpośrednio w stronę budynku Avia 4, w którym do obejrzenia udostępniono trzy nowe mieszkania, zapewne takie, które jeszcze nie zostały sprzedane.

Elektryczne samochody podwożące ludzi do budynku podczas dni otwartych dewelopera Budimex w Czyżynach
Melexy wożące ludzi po osiedlu nowe Czyżyny

Co ciekawe, odwiedzających, pomiędzy biurami, a nową inwestycją woziły melexy, takie jakie wszyscy znamy z krakowskiego rynku, w których jednak zazwyczaj można spotkać turystów. Czyżby Budimex zreflektował się tu, co do niewielkiej ilości miejsc parkingowych na osiedlu i na czas chwalenia się nim, zorganizował na jego terenie komunikację publiczną? 😉 Na to wygląda, a inna sprawa, że z okien busika trudniej było też dostrzec bałagan panujący na chodnikach, a związanych z prowadzeniem po sąsiedzku tak dużej ilości budów. Kto jednak chciał, mógł wybrać się piechotą, przed drzwiami do bloku pracownik dewelopera informował, które mieszkania i gdzie można zobaczyć oraz jak do nich trafić.

Wyprowadzenia wody w kuchni oraz odpływ wpuszczone ze ściany nowe Czyżyny
Wyprowadzenia instalacji ze ściany w kuchni

W każdym z lokali znajdował się także pracownik Budimexu, który odpowiadał na pytania zadawane przez odwiedzających. Można było sobie wszystko dokładnie obejrzeć, podotykać, wyjaśnić wątpliwości. Powyżej np. widzimy wyprowadzenia instalacji kuchennych ze ściany, wg przekazanych informacji, tam gdzie znajduje się ściana nośna / konstrukcyjna, tam są poprowadzone po niej, w innych wypadkach natomiast są wpuszczone. To podobno podyktowane jest dbałością o odpowiednią izolację akustyczną w budowanych mieszkaniach. I już wiadomo czym jest ten kabelek wystający ze ściany obok rurek – to uziemienie zlewozmywaka.

Wykończenie balkonu na osiedlu nowe Czyżyny w Krakowie
Wykończenie balkonu – nowe Czyżyny Kraków

Powyżej można natomiast zobaczyć wykończenie balkonu, wygląda to całkiem nieźle, nie ma rys na poręczach itp. Temu także można było się dokładnie przyjrzeć. Generalnie wszystko wyglądało dosyć przyzwoicie. Sporo osób pytało o to, jakie będą różnice pomiędzy standardem wykończenia osiedla Avia i osiedla Orlińskiego, ale tu przepaści ma nie być, poza parapetami z PCV, brakiem maskownic wokół drzwi (choć prawdopodobnie same drzwi będą takie same), brakiem drewnianych elementów w wykończeniach części wspólnych itp., jednak nowe tanie mieszkania z MdM w Krakowie na os. Orlińskiego będą bardzo podobne do tych, które można było obejrzeć tutaj. Być może za jakiś czas zostaną także zorganizowane dni otwarte osiedla Orlińskiego – dokładniej w budynku Orlińskiego 4, ale to nie jest jeszcze nic pewnego.

Warto było odwiedzić dni otwarte dewelopera Budimex, można było zobaczyć, co tak właściwie się kupuje, a to na pewno dobre doświadczenie. Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy, to na pewno pojawią się jeszcze na naszym forum oraz stronie na Facebooku, do której polubienia zachęcamy.

2 komentarze na temat “Relacja z dni otwartych w nowych Czyżynach

  1. A czy wspomnieli ile kosztuje czynsz za miejsce postojowe w garażu?! Pewnie nie, bo 173zł brutto mogłoby się nie spodobać klientom

Zostaw komentarz