Avia 3 – rusza kolejna budowa tanich mieszkań

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Czyżynach w Krakowie - Avia 3

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Chociaż na oficjalnej stronie dewelopera nie ma jeszcze żadnej informacji, to jednak widać już teraz, że na osiedlu Avia ruszyła kolejna inwestycja mieszkaniowa. Następny blok budowany przez Budimex w Czyżynach będzie oznaczony jako Avia 3 i znajdzie się za budynkiem Orlińskiego 8 (idąc od strony ulicy Stella-Sawickiego).

Nowe tanie mieszkania z MdM w Czyżynach – osiedle Avia 3

Niedawno ten teren został ogrodzony, a krótko po tym pojawiły się na nim pierwsze koparki i ciężarówki, które przystąpiły to tworzenia wykopu pod kolejną już budowę. Aktualny stan prac w tamtym rejonie został przedstawiony na fotografii umieszczonej poniżej, widać na niej, że powstająca „dziura w ziemi” ma już zarys kształtu, jaki zapewne w przyszłości będzie miał ten nowy budynek wznoszony przez Budimex w krakowskich Czyżynach.

Budimex zaczyna wykop pod Budynek Avia 3 w Czyżynach
Wykop pod nowy budynek Avia 3 w Czyżynach

A nie będzie on wcale mały, bowiem jeśli chodzi o jego rozmiar, to będzie on analogiczny do tego, który ma mieć Orlińskiego 8, można to sprawdzić na planie nowych Czyżyn, który już tutaj publikowaliśmy. Czyli będzie miał kształt otwartego od strony południowej czworokąta, najpewniej znajdzie się w nim kilkaset niedrogich mieszkań dostępnych w programie MdM (w Krakowie nie ma ich wiele). Natomiast pod całym blokiem znajdzie się hala z garażem podziemnym, w którym prawdopodobnie znajdą się absurdalnie drogie miejsca postojowe, co jest charakterystyczne dla całego tego projektu.

Budimex Nieruchomości ogłasza budowę osiedla Avia III w Czyżynach
Ogłoszenie Budimexu o budowie osiedla Avia 3

Powyżej zapoznać można się z ogłoszeniem zawierającym podstawowe informacje o rozpoczętej właśnie budowie osiedla Avia 3 – jest ono umieszczone na okalającym ją ogrodzeniu. Z pewnością godną odnotowania wiadomością jest zapisany tu termin ukończenia tej inwestycji, zgodnie z którym gotowa ma ona być w marcu 2017 roku, czyli nabywcy nowych mieszkań będą na nie musieli zaczekać niemal dwa lata – o ile weszły one już do sprzedaży, ale taką informację na pewno będzie można uzyskać w biurach Budimexu.

Budowa Avii 3 - tablica informacyjna o budowie nowych mieszkań
Tablica informacyjna na budowie osiedla Avia 3

No i jeszcze ostatnia grafika, na której można zapoznać się z treścią tablicy informacyjnej odnoszącej się do rozpoczętych w ostatnim czasie prac. Jest tu wyraźnie zaznaczone, że chodzi o blok Avia 3. Z ciekawszych danych na niej zawartych, godne odnotowania jest również nazwisko architekta – J. Białasik, ciekawe jak zapisze się on w tworzeniu wyglądu Krakowa, czy spod jego ręki wyszedł betonowy klocek, czy może będzie to architektura, z której będą mogli cieszyć się mieszkańcy nie tylko tych inwestycji, ale również całego miasta. Zapewne czas pokaże.

Jeżeli kogoś interesują postępy prac prowadzonych przez Budimex w Czyżynach, to warto odwiedzić naszą stronę na Facebooku, gdzie również regularnie zamieszczamy relacje. Sporo można również dowiedzieć się z dyskusji prowadzonych na forum nowych Czyżyn.

Zostaw komentarz