Budimex prowadzi prace na Orlińskiego 4 w Czyżynach

Orlińskiego 4 - budowa nowych tanich mieszkań w Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Mniej widać teraz postępy na budowie bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach, ale to dlatego, że konstrukcja i ściany zewnętrzne budynku są już wzniesione. Znacznie więcej dzieje się w środku, tego jednak nie da dojrzeć się już tak dokładnie, ale więcej o tym, co się tam teraz odbywa piszemy poniżej w tym tekście, choć zdjęcia do niego powstały już kilka dni temu.

Budimex stawia ścianki działowe w mieszkaniach na Orlińskiego 4

Sporo wskazuje na to, że zakończono już prace przy kładzeniu dachu przykrywającego ten nowy budynek, w którym znajdą się owe tanie mieszkania w Krakowie od Budimexu. Na dachu znajdzie się membrana, a dobra informacją dla nabywców lokali, zwłaszcza tych na ostatnim piętrze jest to, że wykonane zostaną także testy jej szczelności, przynajmniej takie deklaracje składa deweloper, a to powinno znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania w przyszłości przecieków.

Deweloper Budimex Nieruchomości wznosi blok na ulicy Orlińskiego w Krakowie
Północno-wschodnia strona bloku Orlińskiego 4

Poza tym dużo dzieje się także wewnątrz, przede wszystkim budowane są ścianki działowe w technologii MultiGips, czyli do ich wznoszenia stosowane są bloczki gipsowe o grubości 80 mm. Sporo paczek z nimi widać w mieszkaniach przez okna. Można również dostrzec, że część ścian w nowych mieszkaniach jest wykonywanych z bloczków mających kolor zielony, a to prawdopodobnie oznacza, że są one wodoodporne i będą stanowiły boki łazienek. Poza wygląda na to, że ułożona została już również większość instalacji w pionach.

Osiedle Avia i osiedle Orlińskiego - nowe mieszkania w Krakowie
Budowa osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie

A na powyższej fotografii widać powstający blok Orlińskiego 4, za nim Orlińskiego 6 oraz inwestycje zlokalizowane na osiedlu Avia, gdzie również trwają intensywne prace. Poza tym, nad każdym placem budowy wznoszą się żurawie i jest ich już w okolicy całkiem sporo. A do tego ogrodzony został już także teren, na którym ma powstać inwestycja Avia 3 widoczna na planie nowych Czyżyn, więc być może i tam wkrótce pojawią się maszyny budowlane.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie w niedalekiej przyszłości pojawi się więcej nowych zdjęć ilustrujących stan prac na tej inwestycji. Sporo o ich przebiegu można dowiedzieć się także odwiedzając forum nowych Czyżyn, gdzie mogą spotkać się już teraz przyszli sąsiedzi.

Zostaw komentarz