Orlińskiego 1 – pierwsze elementy parteru

Elementy parteru na Orlińskiego 1

Forum mieszkańców inwestycji Orlińskiego!

W ostatnich dniach wiele zmieniło się na budowie inwestycji Orlińskiego 1, chociaż sporo do zrobienia zostało jeszcze przy poziomie parkingu podziemnego, to ruszyły również prace nieco wyżej. Wygląda na to, że roboty przyspieszyły, ale więcej o tym, w dalszej części tekstu.

Elementy pierwszej kondygnacji bloku Orlińskiego 1 w Czyżynach

Po długim czasie oczekiwania wydaje się, że inwestycja prowadzona przez Budimex – Orlińskiego 1 zaczęła wyrastać ponad poziom zero. Powyżej zalanej niedawno płyty nad parkingami podziemnymi zlokalizowanymi pod tym blokiem zaczęły pojawiać się pierwsze filary stanowiące elementy nośne płyty nad parterem, co widać na fotografiach ilustrujących ten tekst.

Budowa nowych mieszkań w Krakowie - Orlińskiego 1
Budimex buduje parter budynku Orlińskiego 1

Na pierwszej z nich można dostrzec trzy filary, które jeszcze znajdują się w deskowaniu, choć już częściowo rozebranym. Co prawda nie są to jeszcze elementy powstających mieszkań, bowiem na tym poziomie nie zostały one przewidziane, ale cieszy początek prac ponad ziemią, gdzie znajdą się w przyszłości lokale usługowe, klatki oraz inne pomieszczenia mające służyć na co dzień mieszkańcom tej inwestycji. Wyżej widoczny jest natomiast jeden z betonowych słupów już nawet bez otaczającego go deskowania.

Orlińskiego 1 - początek budowy parteru
Filary pierwszej kondygnacji Orlińskiego 1

Ostatnie zdjęcie przedstawia filary na tle kończonej obecnie budowy Orlińskiego 4, wygląda na to, że obydwa budynki będą umieszczone w rozsądnej odległości od siebie. Zwykle na budowach nowych Czyżyn było tak, że jeżeli prace wychodziły już ponad poziom gruntu, to wtedy znacznie przyspieszały, zobaczymy czy i tak będzie w tym przypadku, ale nie powinno się tu nic zmienić, choć trzeba liczyć się z tym, że przy tej skali bloku, powstawanie kolejnych pięter może trwać nieco dłużej. W każdym razie widać, że Budimex nadrabia tu opóźnienia związane z budową nowych mieszkań w Krakowie.

Zostaw komentarz