Orlińskiego 1 – lanie płyty nad garażem podziemnym

Budowa Orlińskiego 1 przez Budimex w Czyżynach w Krakowie

Forum mieszkańców Orlińskiego!

Cały czas trwają prace przy wznoszeniu inwestycji Orlińskiego 1, w której powstaną niedrogie mieszkania o różnych metrażach w cenach umożliwiających ich zakup w programie MdM. Ostatnio ruszył tam kolejny istotny etap prac, po którego zakończeniu blok wreszcie zacznie piąć się w górę, jednak więcej szczegółów w dalszej części tekstu.

Płyta nad garażem podziemnym na Orlińskiego 1 w Krakowie

Jak widać, na budowie pracują pompy do betonu z bardzo długimi wysięgnikami, to dzięki nim Budimex betonuje płytę nad poziomem -1 powstającego bloku. Na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć właśnie, jak przebiegają te prace. Pokazane są na nim także zbrojenia elementów, które znajdą się w przyszłości na poziomie parteru, czyli można odnieść wrażenie, że wszystko idzie całkiem sprawnie.

Budimex przy pomocy pompy do betonu zalewa płytę na inwestycji Orlińskiego 1
Pompa do betonu i lanie płyty na Orlińskiego 1

Co prawda nadal jest tam bardzo dużo elementów stalowych, czekających dopiero na zabetonowanie, ale jednak widać tu znaczące postępy. Kolejna fotografia przedstawia spory fragment schnącej już płyty parterowej, na której w przyszłości znają się między innymi lokale usługowe, klatki i inne pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytkowania.

Płyta nad poziomem zero inwestycji Orlińskiego 1
Fragment zalanej płyt na budowie Orlińskiego 1

Wydaje się, że jeżeli wszystko będzie szło w tym tempie, to wkrótce zobaczymy także parter tego budynku, a właściwie dwa bloki stojące obok siebie na tej samej płycie garażowej. Choć tu oczywiście trzeba uzbroić się w pewną dozę cierpliwości z racji tego, że ten budynek będzie naprawdę znacznych rozmiarów.

Więcej zdjęć wkrótce na naszej stronie na Facebooku zapraszamy również do dyskusji na forum.

Zostaw komentarz