Osiedle Avia 5 – Budimex buduje poziom podziemny

Część płyty nad poziomem podziemnym na osiedlu Avia 5

Forum mieszkania na osiedlu Avia!

Sporo dzieje się także na placu budowy osiedla Avia 5 w krakowskich Czyżynach, gdzie prace wciąż nie zwalniają. Cały czas trwają one jeszcze na poziomie kondygnacji podziemnej, jednak coraz mniej czasu pozostało do tego, aby blok zaczął wyrastać ponad poziom gruntu.

Tanie mieszkania w Krakowie na osiedlu Avia 5 – budowa

Na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst widać, że w niektórych miejscach zaczęto już wylewać płytę nad poziomem, na którym znajdzie się garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Prawdopodobnie to, co tu widzimy zostanie przysypane jeszcze ziemią, a faktyczny poziom 0 znajdzie nieco wyżej, jego wysokości również można dopatrzyć się na tym zdjęciu.

Budimex buduje tanie mieszkania na osiedlu Avia w Krakowie
Osiedle Avia 5 w Czyżynach, w tle Avia 4 i Avia 6

Powyżej natomiast fotografia przedstawiająca umiejscowienie sąsiednich inwestycji powstających w ramach prowadzonego przez Budimex projektu nowe Czyżyny. Najdalej od lewej widoczna jest ciągle powstająca Avia 2, która właśnie zrównała się wysokością ze stojącym obok budynkiem Avia 4 (tym, który został już niemal ukończony), a docelowo ma być od niego ponad dwa razy wyższa. Po prawej natomiast zamieszkana już Avia 6, która zdecydowanie odbiega stylem od pozostałych projektów stawianych przez tego dewelopera w okolicy pasa startowego dawnego lotniska.

Avia 5 - mieszkania w programie mieszkanie dla młodych
Betonowanie poziomu -1 osiedla Avia 5 w Krakowie

Tu natomiast dobrze zobrazowane zostało to, w jakim stanie znajdują się prace w wykopie, na miejscu którego powstaje ta inwestycja. Świetnie widać, że sporo betonu zostało już wylane, część jest jeszcze w deskowaniach, jednak niektóre elementy nadal są jedynie w postaci zbrojeń, które dopiero czekają na zabetonowanie.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej fotografii pokazujących jak powstaje ta inwestycja, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku oraz na forum, na którym również często pojawiają się nowe relacje.

Zostaw komentarz