Plan osiedla nowe Czyżyny od Budimexu

Mapa budynków na osiedlu nowe Czyżyny w Krakowie Budimex

Forum osiedla nowe Czyżyny!

Pojawiały się już gdzieniegdzie zarzuty, że Budimex nie chce chwalić się planami tego, jak będzie wyglądał całościowo projekt wznoszony w krakowskich Czyżynach. Tymczasem nie jest tak do końca, bowiem w biurze dewelopera wisi na ścianie wielki plan przyszłego osiedla i w zasadzie żaden z potencjalnych klientów przychodzących tam, nie może go przeoczyć. Chociaż faktycznie bardziej w porządku byłoby, gdyby taka mapka była dostępna od czasu, kiedy ruszyła sprzedaż pierwszych mieszkań.

Budimex pokazał jaki jest plan osiedla Avia i Orlińskiego

Tak czy inaczej, teraz każdy bez problemu może zapoznać się z tym, jak będzie wyglądał pełny układ budynków wraz z ich numeracją nie tylko w biurze Budimexu, ale również tutaj. Widać, że bloki zlokalizowane powyżej pasa nie mają jeszcze nadanych numerów, więc wydaje się, że perspektywa ich budowy jest chyba dosyć odległa, tym bardziej, że nie rozpoczęto wciąż kilku inwestycji mających powstać w ramach osiedla Avia i osiedla Orlińskiego.

Budimex pokazał mapę osiedla nowe Czyżyny w Krakowie
Mapa nowych Czyżyn – kliknij aby powiększyć

Powyższy plan dobrze obrazuje również to, jak dobrze, jak dokładnie Budimex wykorzystał nabytą działkę w dzielnicy Czyżyny. Wygląda na to, że cała zostanie „szczelnie” zabudowana. Terenem wolnym od budynków pozostanie pas startowy dawnego czyżyńskiego lotniska, ponieważ został on wpisany do rejestru zabytków, czyli jest pod ochroną konserwatora. Niestety jego część została ogrodzona i przeznaczona na zamknięty plac zabaw przynależący do osiedla Avia.

Tak czy inaczej każda z osób, która chce kupić tanie mieszkanie w Krakowie (dostępne nawet z dopłatą MdM) w niezłej lokalizacji, może teraz zobaczyć na co mniej więcej wychodziłyby jego okna. Odrobinę szkoda, że dla pełnego obrazu nie zaznaczono tu chociaż konturów budynków przynależących do sąsiednich osiedli oraz starej zajezdni autobusowej, taki sposób przedstawienia z pewnością dopełniałby całości obrazu.

Zostaw komentarz