Orlińskiego 1 – postępy na budowie nowej inwestycji

Stan prac na budowie Orlińskiego 1 prowadzonej w Czyżynach

Forum mieszkania Czyżyny!

Nowe tanie mieszkania powstają również pod adresem Orlińskiego 1 w Czyżynach. Widać, że tam Budimex narzucił większe tempo niż na budowach prowadzonych po sąsiedzku, albowiem prace są tam wykonywane również w soboty, a zatrudnieni zostali do nich także Azjaci. Tak czy inaczej, da się tam dostrzec spore postępy prac, o czym więcej można dowiedzieć się poniżej.

Nowe tanie mieszkania – budowa Orlińskiego 1 w Czyżynach

Na prezentowanej pod tymi słowami fotografii doskonale widać, że powstający blok zaczyna nabierać kształtów. Nie jest to już tylko dziura w ziemi z plątaniną stalowych drutów na dnie, ale nieźle widać już także ściany podziemne oraz zarys kształtu budynku. Łatwo dostrzec można również już jego krzywiznę, którą dobrze przedstawiała makieta inwestycji zaprezentowana w biurze firmy Budimex mieszczącym się przy ulicy Izydora Stella-Sawickiego.

Tanie nowe mieszkania w Krakowie z dopłatą MdM
Nowe mieszkania w Czyżynach – budowa

Ale od strony zachodniej (tam budowa jest najbardziej zaawansowana) rozpoczęto już przygotowania do położenia płyty nad poziomem minus jeden. W tym celu wykonana została już część deskowania, a na nim zaczęło się układanie zbrojeń. Wychodzi na to, że coraz mniej czasu pozostało do tego, aż nad poziomem podziemnym zostanie położona płyta, na której w przyszłości umieszczone zostaną lokale usługowe, klatki, wózkownie i inne elementy, z których korzystać będą przyszli mieszkańcy tej inwestycji.

Budowa bloku Orlińskiego 1 w krakowskich Czyżynach Budimex
Prace na budowie bloku Orlińskiego 1

Nieco mniej zaawansowane są prace od wschodu, gdzie cały czas zalewane są jeszcze pionowe elementy garażu podziemnego. Ale przy tej skali budynku takie zróżnicowanie nie jest niczym dziwnym. Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej zdjęć pokazujących stan zaawansowania tej budowy, to wkrótce pojawią się one na naszej stronie na Facebooku. Warto również śledzić forum nowych Czyżyn, ponieważ często ukazują się tam nowe informacje na temat prowadzonych tam robót.

Zostaw komentarz