Nowe mieszkania w Krakowie – budowa Orlińskiego 8

Kondygnacja podziemna na Orlińskiego 8 w nowych Czyżynach od Budimexu

Nowe Czyżyny forum mieszkańców!

Tempa nabierają prace na kolejnej inwestycji rozpoczętej przez Budimex Nieruchomości w okolicach pasa startowego dawnego czyżyńskiego lotniska. Tym razem chodzi o Orlińskiego 8, czyli jeszcze jeden blok, w którym znajdą się jak na Kraków tanie nowe mieszkania dostępne są nawet z dopłatą w programie MdM (Mieszkanie dla Młodych). Tam również w ostatnim czasie coraz więcej się zmienia, co dobrze ilustrują zaprezentowane tu fotografie.

Budimex prowadzi prace na poziomie -1 nowej inwestycji Orlińskiego 8

Poniżej widzimy, że od strony zachodniej mamy już do czynienia z w zasadzie gotowymi ścianami kondygnacji podziemnej, na której w przyszłości znajdzie się garaż oraz prawdopodobnie komórki lokatorskie. Ale można zauważyć również dodatkowe elementy, które będą charakterystyczne dla budynków w tej okolicy – chodzi o skośnie wypuszczone elementy zbrojeń widoczne na szczycie przedniej ściany.

Najtańsze mieszkania w Krakowie od Budimexu
Orlińskiego 8 – tanie nowe mieszkania w Czyżynach

To one w przyszłości będą stanowiły podstawę betonowego elementu przywodzącego na myśl napis AVIA, który jest już bardzo dobrze widoczny w przypadku inwestycji Orlińskiego 6 powstającej po sąsiedzku, o której także sporo tutaj piszemy. Wszystko wskazuje na to, że po tej stronie budowy wkrótce możemy się spodziewać tego, że zacznie powstawać deskowaine, które posłuży do zalania płyty wyznaczające poziom zero wznoszonego bloku.

Tanie mieszkania w Krakowie z MdM od Budimexu
Orlińskiego 8 – w tle widoczne osiedle Avia

Nieco mniej pracy zostało wykonanej po stronie wschodniej bloku, widać, że robota odbywa się tam w cyklach z zachodu na wschód. Tu dopiero niedawno zalano betonem część ścian, a wciąż jeszcze widać trochę zbrojeń, które na to czekają. O ile tylko czeka nas ładna wiosna (na co jak na razie się nie zanosi), to w najbliższym czasie możemy spodziewać się, że ruszą prace przy budowaniu parteru, czyli zaczną powstawać pierwsze mieszkania. W tle na powyższym zdjęciu można zobaczyć gotową już część osiedla Avia, a także żurawie, które służą do budowy kolejnych powstających w jego ramach inwestycji.

A więcej zdjęć obrazujących powstawanie tego oraz sąsiednich bloków będzie można wkrótce znaleźć na naszej stronie w serwisie Facebook. Warto również odwiedzić forum, ponieważ i tam często zdarzają się różne nowości, z którymi dobrze się zapoznać.

Zostaw komentarz