Budimex w Krakowie stawia Orlińskiego 6: 2 piętro

Kolejne piętro inwestycji Orlińskiego 6 jest wznoszone w Czyżynach

Forum kupujących przy Orlińskiego!

Trwają wytężone prace na budowie bloku Orlińskiego 6 w Czyżynach, gdzie Budimex buduje nowe mieszkania, które są na tyle tanie, że obejmują je dopłaty w programie MdM (Mieszkanie dla Młodych). Pozwalają one uzyskać dofinansowanie przy zakupie nieruchomości wynoszące nawet 15 procent ceny jej zakupu, ale o tym już tutaj pisaliśmy. Najważniejsze jednak, że budowa nowych bloków idzie bardzo sprawnie, o czym więcej można przeczytać w dalszej części tekstu.

Budowa inwestycji Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach

Nowa inwestycja prowadzona przez Budimex w krakowskich Czyżynach jest już dobrze widoczna z ulicy Izydora Stella-Sawickiego, o czym można się przekonać oglądając poniższe zdjęcie. Pod żurawiami, których w okolicy jest naprawdę dużo, doskonale widać już stojące pierwsze piętro nowego bloku, ale od tej strony prace są stosunkowo najmniej zaawansowane. Na podstawie tego, co widzimy, można już się domyślić, że będzie to naprawdę spory budynek, a właściwie zespół dwóch budynków stojących jednak nad jednym garażem podziemnym.

Budimex buduje nowe tanie mieszkania MdM w Krakowie
Budowa Orlińskiego 6 z ulicy Stella-Sawickiego

Fotografia poniżej przedstawia tą samą budowę, jednak widzianą od strony ulicy Orlińskiego. Widać na niej, że tu stan zaawansowania jest nieco dalej posunięty i trwa już budowa 2 piętra, od zachodu część ścian tego poziomu została już zalana betonem, dalej natomiast gotowe są już zbrojenia tej kondygnacji z widocznymi zarysami okien. Zapewne lada dzień zobaczymy tu już w pełni gotową ścianę, a to by znaczyło, że wznoszenie konstrukcji bloku zacznie powoli zbliżać się do połowy, co na pewno powinno ucieszyć jego przyszłych mieszkańców.

Drugie piętro inwestycji Budimexu w Krakowie Orlińskiego 6
Stan prac na Orlińskiego 6 od północy

Widać tu również, że górna część fundamentu została tu ocieplona styropianem, zapewne jego zielony kolor oznacza to, że jest on wodoodporny. W pełni widoczny jest tu również ozdobny element kojarzący się z napisem AVIA, choć to nie to osiedle, to jednak projekty budynków są zapewne niemal identyczne, a różnić się one będą jedynie w szczegółach. Na powyższej grafice można zauważyć także postawioną już inwestycję Orlińskiego 4, która znajduje się bliżej obwodnicy, o stanie prac na niej na pewno wkrótce również napiszemy.

A jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć więcej zdjęć z tej budowy, to w takim razie zapraszamy na naszego Facebooka oraz Forum Nowe Czyżyny, gdzie na pewno pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Zostaw komentarz