Orlińskiego 1 – deskowanie poziomu zero na budowie

Prace na poziomie podziemnym Orlińskiego 1 Budimexu

Forum klientów Budimexu w Czyżynach!

Wre praca na budowie inwestycji Orlińskiego 1 w krakowskich Czyżynach. Robota trwa tam również w weekendy, widać więc, że deweloper chce nadgonić opóźnienie, które złapał na początku budowy. Więcej informacji o tym, co udało się już zrobić, można znaleźć w dalszej części tekstu, do którego lektury zapraszamy.

Ściany i filary kondygnacji podziemnej na Orlińskiego 1

O tym, że sporo zmienia się na tym placu budowy dobrze świadczą zdjęcia, to ilustrujące ten tekst oraz poniższe. Doskonale widać na nich, jak wiele elementów poziomu garażu podziemnego jest już odlanych z betonu, przy czym najmniej zaawansowane prace są od strony wschodniej, gdzie widać jeszcze sporo nagich zbrojeń, które zapewne niedługo staną się kolejnymi ścianami i filarami podziemnej kondygnacji.

Budimex buduje kondygnację podziemną na Orlińskiego 1 - filary i ściany
Filary i ściany kondygnacji podziemnej na Orlińskiego 1

Jeszcze więcej dzieje się przy wznoszeniu tej inwestycji od strony zachodniej. Tutaj większość elementów poziomu -1 jest już przygotowanych i robotnicy rozpoczęli układanie na nich deskowania mającego stanowić podstawę płyty stropowej nad poziomem podziemnym, a to z pewnością istotny etap prowadzonych robót. W tle, na fotografii zamieszczonej poniżej widać także stojący już budynek Orlińskiego 4, w którym aktualnie układane są instalacje, z pewnością na jego przykładzie da się zobaczyć, jak szybko Budimex poradzi sobie z wykańczaniem bloku.

Przygotowania do zalania płyty nad kondygnacją -1 na Orlińskiego 1 w Krakowie
Deskowanie poziomu zero na Orlińskiego 1

Patrząc na inne inwestycje, które ten deweloper realizuje w bliskim sąsiedztwie, można mieć nadzieję, że gdy tylko budowa wyjdzie ponad poziom gruntu, dostanie znacznego przyspieszenia. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć większą ilość zdjęć ilustrujących wznoszenie tego budynku, to warto zajrzeć na nasz profil w portalu Facebook, gdzie wkrótce powinny się one pojawić. Dobrze także śledzić forum nowych Czyżyn, gdzie co jakiś czas pojawiają się nowe fotorelacje dodawane przez użytkowników.

Zostaw komentarz