Ruszyła budowa 7 piętra osiedla Avia 2 – zdjęcia

Budowa osiedla Avia w Czyżynach w Krakowie

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Niemało dzieje się również na placu budowy, na którym Budimex wznosi osiedle Avia 2, czyli pierwszy z budynków zlokalizowanych wzdłuż pasa startowego, które będą się charakteryzowały 15-piętrowymi dominantami. Konstrukcja tej inwestycji jest już niemal do połowy wzniesiona, ale więcej o tym w dalszej części tekstu.

Budowa pięter na osiedlu Avia 2 w Czyżynach

Prace przy tej nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie idą niezwykle sprawnie o czym można się przekonać oglądając pierwsze zdjęcie ilustrujące ten tekst, a także to, które zamieściliśmy poniżej. Widać na nich że Budimex rozpoczął już roboty przy wznoszeniu 7 piętra tej budowli, a więc w najbliższym czasie będzie ona równie wysoka, jak stojący obok blok Avia 4. Docelowo zaś cały budynek będzie nieco ponad dwa razy wyższy od tego, co możemy zobaczyć aktualnie, a więc wcale nie będzie aż takim kolosem, jak mogłoby się to wydawać na początku.

Budowa osiedla Avia 2 w nowych Czyżynach w Krakowie przez Budimex
Osiedle Avia 2 widziane od strony północnej

Na grafice powyżej, jak i poniżej można znaleźć sporo elementów, które są asymetryczne, czyli tak, jak to było przedstawiane na różnego rodzaju wizualizacjach. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu budowy, będą one wyglądały równie atrakcyjnie, jak na makietach prezentowanych w biurze Budimexu. Dostrzec tu można, że dzieje się również na niższych piętrach wznoszonej inwestycji i tu już nie tylko leją się tony betonu.

Budimex stawia osiedle Avia w Krakowie
Avia 2 od południowego zachodu – budowa trwa

A tam także zachodzą trudne do przeoczenia zmiany, a chyba najważniejszą z nich jest to, że sprawnie idzie także budowa ścian osłonowych, widać, że na pierwszych trzech kondygnacjach od strony południowej są one już gotowe. Warto również zwrócić uwagę na to, że są one oświetlane przez słońce, a to znaczy, że w przyszłości mieszkania będą prawdopodobnie dosyć jasne, nawet pomimo bliskiego sąsiedztwa kolejnego budynku osiedla Avia. Tak czy inaczej, wygląda na to, że już prawie połowa konstrukcji powstającego bloku, została wzniesiona, co powinno bardzo cieszyć jego przyszłych mieszkańców.

A jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć z powstawania tej inwestycji, to zdecydowanie powinien odwiedzić naszą stronę na Facebooku, ponieważ wkrótce na pewno się tam pojawią. Warto również odwiedzać nasze forum, gdzie toczy się wiele dyskusji dotyczących inwestycji prowadzonych w nowych Czyżynach. Można dzięki temu poznać wiele bardzo przydatnych informacji.

Zostaw komentarz