Orlińskiego 10 – tanie mieszkania w Krakowie od Budimexu

Rusza sprzedaż mieszkań w budynku Orlińskiego 10 od Budimexu

Osiedle Orlińskiego – forum!

Tymczasem w dzielnicy Krakowa Czyżyny, Budimex nieruchomości oddał do sprzedaży kolejne tanie mieszkania (dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych) w następnej inwestycji. W takim razie jeszcze jedna budowa zacznie się już niebawem w sąsiedztwie tych, które już trwają i zakończy się za mniej więcej dwa lata, bo wtedy według planu blok zostanie ukończony. A poniżej więcej szczegółów dotyczących powstającego budynku.

Sprzedaż nowych mieszkań na Orlińskiego 10 w Czyżynach

Budimex działa tu w podobnym schemacie, jak w przypadku innych budynków, które stawia już po tej stronie ulicy Orlińskiego w sąsiedztwie osiedla Avia. A to znaczy, że blok będzie miał 7 pięter wysokości i zasadniczo będzie miał kształt podkowy. Podobnie jak ten, który został oznaczony numerem 6, będzie składał się z dwóch części (osobne budynki, ale nad jedną halą garażową) – ten kształt został zapewne wyznaczony w tym przypadku przez przebieg granic działki, na której ma powstać. Mieszkań, o które mogą się starać w tym przypadku nabywcy ma być aż 203, a ich metraże zaczynają się od niespełna 29 m2 kawalerek do wielkich 4-pokojowych mieszkań mających ponad 90 m2, a więc jest w czym wybierać. Najmniejsze, choć dosyć przemyślane i ustawne mieszkania dwupokojowe zaczynają się już od nieco ponad 33 m2 i można je mieć już za mniej więcej 159 tys. złotych, czyli w cenie 4 800 zł za m2 i trzeba przyznać, że jak na Kraków i tą lokalizację, jest to jednak okazja. Choć Budimex chwali się, że ceny w tej inwestycji zaczynają się już od 4 300 zł/m2, czyli i takie lokale na pewno można tam znaleźć.

Nowy budynek Orlińskiego 10 w Czyżynach - ruszyła sprzedaż mieszkań
Umiejscowienie budynku Orlińskiego 10 na osiedlu

Przyszli mieszkańcy będę jednak jeszcze musieli zaczekać zanim wprowadzą się do swoich wymarzonych mieszkań, ponieważ zakończenie prac budowlanych planowane jest w tym przypadku na pierwszy kwartał 2017 roku, a więc na własne M trzeba zaczekać jeszcze dwa lata. Warto wspomnieć, że w przypadku tego osiedla, można trafić na mieszkanie, które będzie miało nie tylko dobrą wystawę okien, ale jednocześnie znajdzie się na skraju osiedla, dzięki czemu niektórzy nabywcy mogą zyskać widok lepszy, niż na najbliższy blok, a to na pewno podnosi atrakcyjność lokalu. Wkrótce na pewno w naszym serwisie pojawią się pierwsze relacje z tego, jak przebiega budowa tych nowych mieszkań w Czyżynach. Warto również odwiedzić nasze forum nowych Czyżyn, na którym można znaleźć sporo praktycznych informacji o prowadzonych w tej okolicy przez Budimex inwestycjach oraz zadać pytania o kwestie, które nie zostały na nim jeszcze poruszone.

Zostaw komentarz