Blok Orlińskiego 4 w Krakowie Czyżynach już stoi

Nowe mieszkania Budimex Nieruchomości - blok Orlinńskiego 4

Forum osiedla Orlińskiego Kraków!

Ostatnio w Czyżynach, czyli w dzielnicy Krakowa w której na dużą skalę działa deweloper Budimex Nieruchomości znów na placach budowy zaszły spore zmiany. Chyba największą z nich jest obok gotowej już elewacji osiedla Avia 4, wybudowanie już w całości bloku Orlińskiego 4. Co prawda do jego wykończenia pozostało jeszcze sporo pracy, ale konstrukcja jest już gotowa.

Pokrywanie dachu nad nowymi mieszkaniami w Krakowie na Orlińskiego 4

Blok jest już właściwie w całości wybudowany, postawione są już również ściany osłonowe większości mieszkań. Brakuje jeszcze tylko części tych elementów od strony wschodniej, ale to przez to, że tam umieszczona jest winda umożliwiająca transport w górę materiałów koniecznych do wykończenia lokali. Zdemontowany został nawet już jeden z żurawi obsługujących budowę, a to dobitnie świadczy o tym, że ważny jej etap dobiegł właśnie końca. Gotowe są już również daszki nad balkonami kondygnacji najwyższej oraz betonowe elementy barierek po stronie północno-zachodniej.

Orlińskiego 4 - nowe tanie mieszkania od Budimexu w Krakowie
Zachodnia strona bloku Orlińskiego 4 od Budimexu

Sporo szczegółów można zobaczyć na powyższym zdjęciu, zwłaszcza po jego powiększeniu. Interesujące rzeczy da się dostrzec w górnej części grafiki, na dachu widać coś białego. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że jest to styropian, który posłuży do izolacji stropodachu. Z informacji uzyskanych od Budimexu wynika, że ma on mieć 20 cm grubości, to powinno wystarczyć, żeby w mieszkaniach na najwyższym piętrze w zimie nie było zimno, a latem zbyt gorąco właśnie przez sufit. A poniżej jeszcze jedna fotografia, na której przedstawiono wnętrze jednego z mieszkań od strony zachodniej.

Budimex Nieruchomości robi balkony na Orlińskiego 4
Wnętrze nowego mieszkania na Orlińskiego w Krakowie

Widać, na nim, że pomimo godzin popołudniowych (kwadrans po 16) i zimowej pory roku, w mieszkaniach powinno być słońce, również tych zlokalizowanych na parterze, bo właśnie takie zostało tu pokazane. Powinno to ucieszyć mieszkańców, z których wielu na pewno zastanawiało się nad tym, czy ta wystawa okien zapewni im dostateczną ilość światła w mieszkaniach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że ta strona bloku będzie najbardziej nasłoneczniona wtedy, kiedy zazwyczaj wraca się już do domu z pracy czy szkoły. Jeszcze lepiej nasłonecznione powinny być balkony, na nich cieszyć się słońcem będzie można znacznie wcześniej. Inne szczegóły, które są tu widoczne, to instalacje wewnątrz mieszkań, których ostatnio pojawia się tam coraz więcej. Wszystko to przybliża znacznie klientów Budimexu do tego, żeby zamieszkali wreszcie we własnych 4 kątach.

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej zdjęć ilustrujących powstawanie tej inwestycji, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie wkrótce je zamieścimy. Warto również odwiedzić forum nowych Czyżyn, gdzie toczą się ciekawe dyskusje dotyczące tej oraz innych budów prowadzonych w krakowskich Czyżynach.

Zostaw komentarz