Osiedle Avia 5 – Budimex stawia parter bloku

Pierwsze elementy parteru na osiedlu Avia 5 stawia Budimex

Forum mieszkańców Avii Budimexu!

Sporym zmianom podlega także w ostatnim czasie osiedle Avia 5 budowane w Czyżynach, gdzie również w przyszłości powstaną tanie (jak na Kraków) mieszkania od Budimexu. Inwestycja powoli wychodzi ponad poziom gruntu, choć również poniżej niego sporo jest jeszcze do zrobienia, ale o tym w dalszej części tekstu.

Avia 5 od Budimexu – inwestycja wychodzi ponad ziemię

Na pierwszej grafice ilustrującej ten tekst dobrze widać, że trwają intensywne prace przy laniu płyty ponad poziomem minus jeden. Widoczne jest na niej deskowanie, na nim zapewne zostanie ułożone zbrojenie, które w dalszej kolejności zostanie zalane betonem. Jednak sporo go na ten strop już wylano po południowej stronie placu budowy tego nowego krakowskiego bloku.

Tanie mieszkania w Krakowie - Avia 5 - garaż podziemny
Poziom garażu podziemnego na osiedlu Avia 5

Powyżej natomiast możemy zobaczyć, że na poziomie garaży podziemnych zostało jednak jeszcze sporo do zrobienia. Na dnie „dziury” widać jeszcze deskowania pionowych elementów tej kondygnacji, ale poza nimi jest także jeszcze dosyć dużo „nagich” zbrojeń, które jednak zapewne wkrótce zostaną zatopione w betonie. W tle można również zobaczyć dwie inwestycje powstające w ramach projektu Orlińskiego od Budimexu, czyli budynki oznaczone numerami 4 i 6.

Pierwsza kondygnacja na osiedlu Avia 5
Pierwsze elementy parteru Avii 5 w Czyżynach

Ostatnie zdjęcie natomiast ilustruje zmiany, które chyba najbardziej powinny ucieszyć nabywców nowych mieszkań w Krakowie w tej inwestycji. Chodzi mianowicie o to, że zaczęto tam już stawiać pierwsze ściany parteru, czyli kondygnacji, która znajdzie się nad ziemią. Część z nich jest jeszcze w deskowaniu, z części już je zdjęto, a to może oznaczać, że cała budowa nabierze w najbliższym czasie tempa, jak to bywało w przypadku sąsiednich inwestycji.

Więcej informacji o przebiegu prac można znaleźć na naszej stronie na Facebooku, gdzie również zamieszczamy relacje oraz na forum, gdzie toczy się sporo ciekawych dyskusji dotyczących tej oraz innych budów prowadzonych przez tego dewelopera oraz innych w okolicy pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach.

Zostaw komentarz