Osiedle Avia 2 w Czyżynach od Budimexu

Budowa osiedla Avia 2 w Czyżynach - zdjęcia

Forum osiedla Avia!

W szybkim tempie przybywa także bloku budowanego przez Budimex w Czyżynach, a oznaczonego jako Avia 2. Jeszcze niedawno budynek ten zrównał się z sąsiednią Avią 4, a dzisiaj jest już od niego wyższy, ale o postępach prac nieco więcej napiszemy poniżej. W każdym razie w niezłym tempie rosną kolejne mieszkania dostępne z dopłatą MdM w Krakowie.

9 piętro inwestycji Avia 2 – nowe mieszkania rosną

Na opisywanej tu budowie od początku większe postępy było widać po stronie wschodniej, tak jest również obecnie. O ile od zachodu zaczęto dopiero układać zbrojenia ścian 10 kondygnacji, to o wiele więcej zrobiono już na przeciwległym krańcu budynku. Tam zdaje się, że jest już nawet płyta nad poziomem 10, a zbrojone są betonowe ściany kondygnacji 11. Dodając do tego resztę pięter, można sobie już wyobrazić jak wysokie będą te budynki, wydaje się, że wcale nie będą aż tak przytłaczające, jak wieścili to defetyści.

Budimex Nieruchomości stawia budynek Avia 2
Osiedle Avia 2 od południowego-zachodu

Na umieszczonej wyżej fotografii widać, że nieźle idzie także stawianie ścian osłonowych nowych mieszkań. Podobnie jak w przypadku innych wznoszonych obok inwestycji, są one budowane z pustaków silikatowych, a więc całkiem przyzwoitego materiału. Z obserwacji prowadzenia tej budowy można wywnioskować, że aktualnie stawianie jednego piętra zajmuje Budimexowi ok. dwóch tygodni. Jako, że zdjęcia były robione już kilka dni temu, stan zaawansowania mógł się znacznie zmienić.

Osiedle Avia 2 i Avia 4 w Krakowie Czyżynach od Budimexu
Dwa bloki na osiedlu Avia w Krakowie

I na końcu jeszcze dwie Avie obok siebie, jedna prawie gotowa, druga ciągle w budowie. Tu również można sobie już wyobrazić, jak wysoki będzie znajdujący się po lewej stronie budynek. Mieszkańcy powinni być zadowoleni ze stanu prac, wszystko bowiem wskazuje na to, że budowa idzie zgodnie z planem, a nawet go wyprzedza, więc sprawa ma się tu podobnie, jak na Orlińskiego 4. Być może nie przyspieszy to oddania mieszkań kupcom, ale na pewno pozytywnie patrzy się na sprawnie rosnący blok.

Zostaw komentarz