Nowe mieszkania na Orlińskiego 6 – III piętro

Budowa nowych tanich mieszkań MdM na Orlińskiego 6 w Czyżynach

Forum inwestycji Orlińskiego!

Trwa także wznoszenie inwestycji Orlińskiego 6 i tam również widać niemałe postępy, choć oczywiście niektóry liczą na to, że prace będą szły jeszcze szybciej. Jednak nie jest źle i także ta budowa zmienia się właściwie z tygodnia na tydzień, o czym można się przekonać oglądając zamieszczone w tekście fotografie.

Budimex stawia tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach

Oczywiście podobnie jak w przypadku innych projektów realizowanych przez Budimex w tej okolicy, prace nie idą równomiernie. Poniższe zdjęcie przedstawia tą inwestycje widzianą od strony wschodniej, można tu zobaczyć gotowe trzy kondygnacje oraz pojawiające się gdzieniegdzie zbrojenia następnego piętra. Wyraźnie widać je na pierwszej grafice, gdzie pomiędzy prętami zbrojeniowymi można dostrzec już zarysy okien powstających tam niedrogich mieszkań.

Nowe mieszkania Orlińskiego 6 w Czyżynach - budowa
Wschodnia strona inwestycji Orlińskiego 6

Nieco pozytywniej wygląda to od południowego zachodu, gdzie gotowe są już ściany trzeciego piętra, a być może częściowo została także zalana nad nim płyta stropowa. Zdjęcia były robione już kilka dni temu, w tej chwili na tej budowie mogło przybyć wykonanej pracy, jednak z pewnością bardzo dużo się nie zmieniło. Ciekawe czy także tutaj budowa przyspieszy wreszcie i jedna kondygnacja będzie rosła w ciągu ok. 3 tygodni, zapewne w niedalekiej przyszłości się przekonamy.

Nowe mieszkania na Orlińskiego 6 w Czyżynach
Budowa Orlińskiego 4 widziana od północnego-zachodu

Powyżej na fotografii można znaleźć jeszcze jeden interesujący szczegół, chodzi o miejsce znajdujące się ponad napisem AVIA na pierwszym piętrze wznoszonego budynku. Powstało tam coś, co przywodzi na myśl wykusze znane z zabytkowych krakowskich kamienic. Trudno powiedzieć jaką rolę ma pełnić ta konstrukcja, ale pewnie z czasem się tego dowiemy, ciekawi natomiast jak będzie ona finalnie wyglądała, kiedy blok będzie już gotowy.

Wkrótce postaramy się dodać tu kolejne relacje dotyczące prowadzonych w okolicach budów. Zapraszamy także na nasze forum oraz stronę w portalu Facebook, gdzie również można znaleźć sporo interesujących informacji dotyczących budowy tych tanich mieszkań w Krakowie.

Zostaw komentarz