Avia 4: Budimex kończy urządzać otoczenie nowego bloku

Nowe tanie mieszkania w Krakowie Avia 4 - Budimex kończy otoczenie i stawia siłownię

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Coraz mniej czasu zostało już do tego aby pierwsi mieszkańcy budynku Avia 4 mogli wreszcie dostać swoje nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach. Aktualnie trwają właściwie ostatnie prace przy urządzaniu i porządkowaniu przestrzeni wokół bloku, co ilustrują zamieszczone w tekście zdjęcia, jednak więcej o tym poniżej.

Zieleń, parkingi i siłownia na osiedlu Avia 4 od Budimexu

Prace przy wykańczaniu tego nowego osiedla mieszkaniowego w Czyżynach idą pełną parą. Niemal na pewno jeszcze w czerwcu wszystko zostanie na zewnątrz skończone. Widać, że gotowe są już wybrukowane miejsca parkingowe, zjazd do garażu podziemnego, droga biegnąca pod blokiem itp., jednak to jeszcze nie wszystko, co w ostatnich dniach się tam zmieniło.

Nowe tanie mieszkania w Czyżynach Avia 4 - drzewa i krzewy przed blokiem
Krzewy i drzewka przed Avią 4 w Czyżynach

Przed blokiem posadzono już także niewielkie drzewa oraz niższe rośliny wyrastające z trawnika (na którym jeszcze nie ma trawy). Od strony powstającej tam Avii 5 cały kawałek zieleńca obsadzono niskopienną zielenią, w tym przypadku są to róże. Ciekawe jak te wszystkie rośliny przyjmą się w tej temperaturze, ale powinno być dobrze, skoro zajmuje się tym profesjonalna firma.

Budimex sadzi róże na zieleńcu osiedla Avia 4 w Krakowie
Róże przed budynkiem Avia 4 od Budimexu

Ale na fotografii poniżej można zobaczyć, że pojawił się tam jeszcze jeden interesujący element małej architektury, czyli popularne ostatnio przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jak na razie na osiedlu Avia pojawiły się trzy takie urządzenia, między innymi wioślarz i orbitrek umieszczone pod chmurką. Na pewno dodaje to atrakcyjności przestrzeni publicznej i daje mieszkańcom więcej możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu w bliskim sąsiedztwie swoich mieszkań. Jak myślicie, taka siłownia na świeżym powietrzu będzie się cieszyła dużym powodzeniem wśród osób, które osiedlą się w tych blokach?

Siłownia pod chmurką na osiedlu Avia 4 w Czyżynach
Siłownia na świeżym powietrzu na os. Avia

Bardzo niewiele czasu zostało już do tego, abyśmy przekonali się jak będzie wyglądała przestrzeń pod blokiem Avia 4. To powinno być chyba istotne dla Budimexu, bowiem cały czas trwa sprzedaż nowych tanich mieszkań przez tego dewelopera w tej okolicy. Z pewnością dla wielu kupujących istotnym kryterium oceny oferty będzie to, jak zaprezentuje się blok ze skończonym już otoczeniu. Jak na razie wygląda na to, że będzie nieźle.

W niedalekiej przyszłości zamieścimy tu relacje z powstawania kolejnych inwestycji w tej okolicy. A wydaje się, że wraz z wiosną wszystko nabrało tempa i szybko rosną piętra kolejnych bloków, w których znajdą się niedrogie lokale mieszkaniowe. Np. Orlińskiego 4, czyli projekt rozpoczęty prawie równo rok temu, ma już wstawione okna i w zasadzie jest już wykańczany, wkrótce zamknięta zostanie także konstrukcja Avii 2, a dzieje się tam o wiele więcej.

Zostaw komentarz