Nowa inwestycja na Orlińskiego 4 – okna, instalacje

Na Orlińskiego 4 Budimex wstawił już wszystkie nowe okna w mieszkaniach

Forum osiedla Orlińskiego!

Bez przerwy dużo dzieje się na placu budowy inwestycji wznoszonej przez Budimex w Czyżynach pod adresem Orlińskiego 4. Ostatnio zakończył się kolejny istotny etap prac, czyli wstawianie okien w nowych mieszkaniach, które tam powstają. Więcej jednak o tym, jak przebiegają tam roboty, w dalszej części artykułu.

Okna rozwieralno-uchylne i ostatnie ściany osłonowe

Poniżej na fotografii widać zachodnią elewację inwestycji Orlińskiego 4 wraz ze wstawionymi już oknami oraz drzwiami balkonowymi. Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czy instalowane okna będą również uchylne, to tu zostają one rozwiane, bowiem jedno z nich (na czwartym piętrze) jest właśnie uchylone. Na pierwszej grafice widać również, że od strony północnej ramy okien są w kolorze czarnym, czyli tak, jak miało być w projekcie przedstawianym klientom kupującym nowe tanie mieszkania Kwakowie Czyżynach (dostępne w programie MdM).

Okna w nowych mieszkaniach na Orlińskiego 4
Orlińskiego 4 – okna w bloku od strony zachodniej

Uchylone okna (nawet dwa) widać również po stronie wschodniej powstającego budynku, czyli wszystko jest takie, jakie być powinno. Co więcej, rozpoczęto również stawianie ostatnich ścian osłonowych w mieszkaniach w tym miejscu, w którym do tej pory znajdowała się winda służąca do dostarczania materiałów budowlanych na odpowiednie piętra. Ale czas najwyższy na to, bo przecież jak było widać na fotografiach na stronie Budimexu, rozpoczęło się już układanie instalacji elektrycznej.

Ostatnie ściany osłonowe w nowych mieszkaniach na Orlińskiego 4
Mieszkania na Orlińskiego 4 – elewacja wschodnia

Widać więc, że prace na miejscu tworzenia tej budowli przebiegają szybko i zdaje się, że Budimex będzie chciał dotrzymać tu terminu, na który umówił się z klientami w umowach deweloperskich, czyli końcówki bieżącego roku. Wkrótce zapewne ruszą kolejne etapy robót, z zewnątrz prawdopodobnie zacznie powstawać rusztowanie i rozpocznie się ocieplanie bloku styropianem.

Wkrótce zapewne pojawią się tu kolejne relacje z budów osiedla Avia i Orlińskiego prowadzonych przez Budimex w krakowskich Czyżynach. Warto również zajrzeć na naszą stronę w serwisie Facebook, bowiem tam również często pojawiają się nowe informacje.

Zostaw komentarz