Avia 4 – wnętrze nowej inwestycji Budimexu

W Krakowie Czyżynach Budimex kończy budowę nowych mieszkań Avia 4

Forum dla mieszkańców Avii!

Cały czas do przodu posuwają się prace przy wykańczaniu wznoszonego przez Budimex w Czyżynach budynku Avia 4 i z tego, co widać, do ich zakończenia nie zostało już dużo czasu. Udało się nam zdobyć kilka fotografii przedstawiających stan prac na tym nowym osiedlu i wszystko wygląda bardzo obiecująco, a część nowych mieszkań jest już w zasadzie ukończonych. Jednak więcej szczegółów poniżej.

Wykańczanie mieszkań, części wspólnych i otoczenia bloku Avia 4

Na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst widać, że gotowa jest już elewacja całości, włącznie z ozdobnym napisem Avia 4 mieszczącym się od strony północnej nad wjazdem do garażu podziemnego. Warto odnotować, że przestrzeń między białymi kolumnami kojarzącymi się z napisem Avia, została zabezpieczona siatką, więc powinno być to miejsce bezpieczne również dla dzieci.

Nowe tanie mieszkania na osiedlu Avia w Krakowie
Jedno z mieszkań w inwestycji Avia 4 w Krakowie

Powyżej natomiast możemy zobaczyć wnętrze jednego z mieszkań i roztaczający się z niego widok na południe, a dokładniej na osiedle Avia 6, które powstało najwcześniej. Można tu zauważyć, że zamontowane zostały już również parapety (zdaje się, że z kamienia naturalnego) oraz kaloryfery mające zapewnić w mieszkaniach ciepło. Wszystko wygląda całkiem solidnie, włącznie ze ściankami działowymi wykonanymi z gipsowych bloczków, które pierwotnie nie budziły entuzjazmu u części nabywców. Same nowe mieszkania wydają się być również dosyć przestronne i jasne.

Drzwi rozsuwane do windy zamontowane przez Budimex na osiedlu Avia 4
Drzwi do windy na parterze budynku Avia 4

Ostatnia fotografia przedstawia wejście do windy na parterze. Zgodnie z zapowiedziami, mamy tu do czynienia ze sporą ilością drewna (czy raczej sklejki), które miało posłużyć do wykończenia części wspólnych inwestycji Budimexu w Czyżynach. Znalazło się ono również (tym razem lite) na górnej powierzchni barierek przy schodach wewnętrznych w budynku. Generalnie widać, że jest tam jeszcze sporo do zrobienia, ale jednak wszystkie prace zbliżają się coraz bardziej ku końcowi.

Warto się temu przyjrzeć, ponieważ można założyć, że bardzo podobnie będą wyglądały nowe mieszkania i części wspólne bloków również w pozostałych budynkach osiedla Avia. Wielu różnic nie powinno być także w przypadku osiedla Orlińskiego, choć tu prawdopodobnie przy wykończeniu nie będzie stosowało się drewna i pewnie nie będzie jeszcze kilku detali. Wkrótce postaramy się pokazać więcej zdjęć z wnętrza prawie gotowego budynku. Zapraszamy również na forum oraz na stronę na Facebooku, gdzie również będą one stopniowo prezentowane.

Zostaw komentarz