Widok z górnych pięter budynku Avia 4 na Kraków

Widok z balkonu Avii 4 w Czyżynach

Forum Avia

Pisaliśmy już ostatnio o tym, jak wyglądają nowe mieszkania od Budimexu w inwestycji Avia 4, tym razem jednak zajmiemy się czymś innym. Udało się nam spojrzeć również na to, jak prezentuje się widok z okien i balkonów górnych pięter tej, gotowej już prawie budowli. A jest on całkiem niezły, o czym można przekonać się oglądając zamieszczone w tekście fotografie.

Widokowe mieszkania w Krakowie na osiedlu Avia

Oczywiście na początku trzeba zaznaczyć, że budowy w tej okolicy cały czas trwają, więc w niedalekiej przyszłości wszystko to, co widać na grafikach bardzo się zmieni. Niemniej jednak klienci Budimexu, którzy kupili od tej firmy nowe tanie mieszkania w Krakowie i znajdą się one na skrajach osiedla, więc kolejne bloki nie przesłonią ich okiem, prawdopodobnie będą mogli cieszyć się naprawdę niezłymi widokami. Zdjęcia wykonano z balkonów (i okien) na 7 (najwyższym piętrze), co można zobaczyć na pierwszym z nich, na którym w oddali spośród drzew wyłania się okrągły dach Kraków Areny.

Widok z balkonu na osiedle nowe Czyżyny i Kraków
Widok na południowy-zachód inwestycji Avia 4

Powyżej znajduje się panorama ukazująca zachodnią część Krakowa. W dole można obejrzeć postępy na budowach osiedli Avia 5, Avia 3 i Orlińskiego 10 oraz ulicę Stella-Sawickiego, którą co prawda było słychać z tej odległości, ale nie wydawało się to uciążliwe. Ciekawie robi się na horyzoncie, na którym możemy dostrzec biurowiec zwany popularnie Błękitkiem znajdujący się przy Rondzie Grzegórzeckim, inny niedokończony czyli Szkieletor stojący obok Ronda Mogilskiego oraz co chyba najlepsze – wieże Kościoła Mariackiego! Uważniejsza obserwacja pozwoliłaby zapewne na dostrzeżenie znacznie większej ilości szczegółów.

Panorama na północno-zachodnią część Krakowa z Avii 4
Widok na północny zachód i plac zabaw osiedla Avia

Po stronie północno-zachodniej można zobaczyć opisywany tu już kiedyś plac zabaw na osiedlu Avia, budynki znajdującej się po sąsiedzku spółdzielni mieszkaniowej oraz bloki należące m.in. do Osiedla Dywizjonu 303, Osiedla Oświecenia czy Osiedla Strusia. Po prawej stronie natomiast ściana powstającej po sąsiedzku Avii 2, której najwyższe piętra są aktualnie wznoszone.

Avia 4 widok w stronę Nowej Huty na zachód
Widok z okien o wystawie wschodniej z budynku Avia 4

I na koniec wschód, który został uwieczniony na ostatnim zdjęciu, z racji tego, że było ono robione późnym popołudniem, ta część bloku pozostawała już w cieniu. W dole widać jeszcze kontenery służące pracownikom budowy oraz związane z jej prowadzeniem samochody, choć teren pod samym blokiem po tej stronie jest już zagospodarowany, uporządkowany i wygląda całkiem nieźle. Także na tej wystawie okien mieszkańcy będą mogli liczyć na sporo zieleni widzianej z okien, co powinno chyba wszystkich ucieszyć.

Generalnie wszystko to wygląda bardzo obiecująco, a już chyba najbardziej mogą cieszyć się te osoby, które nabyły mieszkania na wyższych piętrach z wystawą południowo-zachodnią w inwestycji Orlińskiego 1 – one będą mogły cieszyć się pięknymi widokami, nieźle to powinno również wyglądać z wież zlokalizowanych wzdłuż ulicy.

A wkrótce postaramy pokazać się kolejne zdjęcia obrazujące stan prac na tej oraz sąsiednich budowach. Tradycyjnie zapraszamy także na nasze forum, na którym można wziąć udział w dyskusjach dotyczących prowadzonych budów.

Zostaw komentarz