Osiedle Avia 2 w krakowskich Czyżynach – budowa

14 piętro osiedla Avia 2 budowanego w Czyżynach

Forum osiedla Avia!

Coraz mniej pracy zostało już do ukończenia budynku Avia 2 w Czyżynach. Budimex stawia już tam 14 piętro jednej z wież, a to oznacza, że lada moment prace przy wznoszeniu konstrukcji się skończą. Więcej jednak można dowiedzieć się czytając dalszą część tekstu, która znajduje się poniżej. Niektóre zdjęcia zamieszczone w tym artykule zostały wykonane z ciekawej perspektywy, bowiem powstały z okien inwestycji Avia 4, a więc stawianego po sąsiedzku budynku.

Nowe mieszkania od Budimexu – Avia 2 Czyżyny

To, że budynek pnie się w górę, jest dla wszystkich jasne, bowiem widać to na pierwszy rzut oka, jednak zdaje się, że sporo dzieje się również wewnątrz inwestycji. Na poniższej fotografii wykonanej z bloku na przeciwko można dostrzec, że także wewnątrz przyszłych mieszkań prowadzone są roboty. Są tam już przygotowane bloczki gipsowe, z których w niedalekiej przyszłości powstaną zapewne ścianki działowe lokali mieszkaniowych (podobnie jak np. na Orlińskiego 4).

Budimex kończy budowę osiedla Avia 2 w dzielnicy Czyżyny
Budowane osiedle Avia od strony południowej

Na obydwu grafikach widać, że nie ma tu już wiele pracy przy konstrukcji. Co ciekawe, ściany najwyższych kondygnacji znajdujących się na wieżach, nie są już odlewane z betonu, ale deweloper buduje je z pustaków silikatowych, co powinno być całkiem dobrym rozwiązaniem dla przyszłych mieszkańców nowego bloku (lepiej tłumią hałasy, utrzymują odpowiedni poziom wilgotności w mieszkaniach itp.). Warto także wspomnieć o tym, że na loggiach widać spore otwory, w których zapewne kiedyś znajdą się przeszkolone drzwi, wygląda więc na to, że lokale będą tam dobrze doświetlone.

Osiedle Avia 2 - Budimex stawia 15 kondygnację
Stawianie 15 kondygnacji osiedla Avia 2 w Czyżynach

Do ukończenia tego bloku, w którym znajdą się nowe tanie mieszkania w Krakowie zostało coraz mniej czasu. Przyszli mieszkańcy mogą już powoli wyobrażać sobie to, jak będzie wyglądał gotowy budynek, w którymi kupili lokale.

Warto zaglądać także na nasze forum, na którym toczy się wiele ciekawych dyskusji. Dobrze śledzić również naszą stronę na Facebooku, gdzie często pojawiają się nowe informacje dotyczące tego, co aktualnie dzieje się na tych budowach prowadzonych przez Budimex w Krakowie – Czyżynach.

Zostaw komentarz