Budimex buduje Orlińskiego 6 – pierwsze piętro

Nowe mieszkania Budimex - pierwsze piętro Orlińskiego 6

Mieszkania na Orlińskiego – forum!

Zmienia się również stan zaawansowania prac na budowie Orlińskiego 6. O ile sporo czasu musiało upłynąć zanim ta inwestycja wyszła ponad poziom gruntu, to jednak teraz wydaje się, że prace tam idą o wiele sprawniej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku prowadzonej po sąsiedzku budowy, ale o tym więcej poniżej.

Mieszkania od Budimexu w Krakowie nowych Czyżynach: Orlińskiego 6

O ile na umieszczonej na górze fotografii ilustrującej ten tekst dosyć wyraźnie widać zbrojenia ścian pierwszego piętra, które zapewne wkrótce zostaną zalane betonem, to na zdjęciu umieszczonym poniżej widać, że na drugiej kondygnacji nadziemnej zrobiono już znacznie więcej. Można obejrzeć tam już sporo zarysów okien mieszkań i klatkę schodową. Wygląda też na to, że sporo ścian będzie tam robionych z pustaków silikatowych (a może innych), ponieważ nie wszystko jest odlewane z betonu, więc prawdopodobnie w grę będzie tu wchodził właśnie ten materiał.

Tanie mieszkania w Krakowie Budimex Czyżyny - Orlińskiego
Mieszkania Orlińskiego 6 od zachodu

A to wydaje się być dobrą informacją, ponieważ silikat jest dosyć zdrowym materiałem budowlanym, a do tego świetnie tłumi dźwięki oraz umożliwia regulowanie wilgotności w mieszkaniach. Wszystkie te cechy powinni docenić w przyszłości mieszkańcy, zalet wydaje się być tu zdecydowanie więcej niż w przypadku ściany odlanej ze zbrojonego betonu. Ostatnia grafika ilustruje stan budowy od strony wschodniej. Tu prace na drugiej kondygnacji są znacznie mniej zaawansowane, jednak widać już na niej pierwsze elementy zbrojeń.

Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach od Budimexu - strona wschodnia
Budowa Orlińskiego 6 od strony wschodniej

Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że ukończenie tej kondygnacji, to na pewno kwestia najbliższych tygodniu i już wkrótce zobaczymy, jak zacznie rosnąc piętro numer dwa. Widać tu znaczne przyspieszenie, które miało miejsce po tym, jak ukończony został poziom podziemny inwestycji.

Gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć jeszcze więcej zdjęć ilustrujących powstawanie tego bloku w Czyżynach, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie zapewne pojawią się one w niedalekiej przyszłości. Poza tym zachęcamy do brania udziału w dyskusjach na forum, dzięki którym można dowiedzieć się sporej ilości przydatnych rzeczy dotyczących prowadzonych budów.

Zostaw komentarz