Orlińskiego 8 – gotowe zbrojenia na dnie wykopu

Deweloper Budimex Nieruchomości prowadzi również prace na os. Orlińskiego 8

Nowe mieszkania na Orlińskiego – forum!

Trwają także prace przy budowie kolejnej inwestycji w nowych Czyżynach, czyli osiedla Orlińskiego 8, to jest trzeciego od strony Stella-Sawickiego budynku po tej stronie ulicy. Stan prac wskazuje na to, że zakończone zostało już układanie zbrojeń w wykopie pod tą inwestycję Budimexu, ale więcej o tym w dalszej części tekstu.

Gotowe zbrojenia w wykopie pod inwestycję Orlińskiego 8

O ile na pierwszym zdjęciu nie jest to zbyt wyraźne, to poniżej doskonale widać, że zbrojenia na dnie tej dziury w ziemi są już w zasadzie gotowe. Na grafice można zobaczyć miejsca, w których prawdopodobnie w przyszłości znajdą się szyby wind służących przyszłym mieszkańcom tego bloku. Z pomiędzy ułożonych równo prętów żebrowych wystają już również pionowe elementy, które w przyszłości stanowić będą filary, na których wznosił się będzie strop kondygnacji podziemnej.

Orlińskiego 8 - zbrojenia w wykopie widziane od zachodu
Zbrojenia w wykopie od strony zachodniej

Poniżej możemy zobaczyć, że również od strony wschodniej w wykopie sporo się dzieje. Tam już także właściwie wszystko jest przygotowane do wylania betonu, a być może do dzisiaj zostało to już nawet zrobione, ponieważ prezentowane tu fotografie zostały wykonane kilka dni temu. W każdym razie również tutaj można spodziewać się w najbliższym czasie znacznego przyspieszenia prac, choć z tego co udało się zaobserwować, to na dobre ruszają one zazwyczaj po tym, jak budynek zacznie się wznosić ponad poziom gruntu.

Wykop pod osiedle Orlińskiego 8 w nowych Czyżynach
Orlińskiego 8 – zachodnia część wykopu pod blok

Trudno powiedzieć czy to pewne informacje, ale prawdopodobnie ekipa, która do tej pory zajmowała się budową Orlińskiego 4 ma zostać przerzucona właśnie na tą inwestycję. To dla wszystkich kupujących tu mieszkania powinno być dobrą informacją, bowiem robota przy wznoszeniu pierwszego bloku od Stella-Sawickiego po tej stronie szła bardzo sprawnie, dzięki czemu jak na razie harmonogram budowy został tam wyprzedzony o kilka miesięcy.

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej fotografii przedstawiających budowę tej oraz innych inwestycji mieszkaniowych w tej okolicy, to w takim razie zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku gdzie z pewnością wkrótce się pojawią.

Zostaw komentarz