Budimex buduje osiedle Avia 2 w Czyżynach

Budowa osiedla Avia 2 w krakowskich Czyżynach

Odwiedź forum osiedla Avia!

Jeszcze jedna inwestycja Budimexu Nieruchomości w Czyżynach, którą odwiedziliśmy z aparatem, to oczywiście Avia 2, czyli pierwszy z wieżowców, które mają powstać wzdłuż nieczynnego pasa startowego. Także na tej budowie sporo się dzieje, o czym kilka zdań napiszemy poniżej, w każdym razie nie inaczej niż w innych miejscach, blok niemal rośnie w oczach i wygląda na to, że również ten wkrótce wyjdzie z etapu „dziury w ziemi” i zaczną mury piąć się do góry.

Kondygnacja podziemna Avii 2 – Budimex kończy

Na zdjęciu ilustrującym ten tekst widać ogólne spojrzenie na tą budowę. Daje ono wyobrażenie o tym, jak wiele zmieniło się w miejscu, w którym jeszcze do niedawna trwały prace ziemne i zbrojenia dna wykopu. Tymczasem, co widać na fotografii poniżej, większość elementów kondygnacji podziemnej została już odlana z betonu, a nad nią pojawiło się pierwsze deskowanie pod wylanie płyty, która zapewne w niedalekiej przyszłości przykryje ten poziom powstającego budynku.

Avia etap 3 - fragment podziemnej kondygnacji powstającego budynku
Róg budynku Avia 2 od strony północno-zachodniej

Nieco zastanawia to, że wykonane już deskowanie jest wykonane nieco poniżej poziomu gruntu. Czyżby lokale na najniższych piętrach miały tam być nieco zagłębione w ziemi? Nie chce się w to wierzyć, dlatego z niecierpliwością czekamy na dalsze prace na tej budowie. A z dotychczasowego przebiegu robót, można wywnioskować, że w perspektywie najbliższych kilku tygodniu możemy spodziewać budowy pierwszych murów parteru. Jeżeli oczywiście pogoda będzie na tyle sprzyjająca, że na to pozwoli, ale i tu nie powinno iść dużo wolniej niż na Orlińskiego 4, a to przecież znacznie mniejszy budynek niż dwie wieże.

Plac budowy osiedla Avia III oraz przygotowane pręty na zbrojenia
Plac budowy Avii 2 i przygotowane elementy zbrojeń

Powyżej widać także, jak wiele materiału jest zgromadzonego obok tej budowy – są to pręty i różnego rodzaju elementy zbrojeń, które z pewnością już wkrótce zostaną wykorzystane, do wznoszenia kolejnych części bloku. Prawdopodobnie gdyby ktoś planował szybkie zakończenie tam prac przed zimą, to na pewno nie gromadziłby takiej ilości materiału.

A w tle tego zdjęcia widać jeszcze inne czyżyńskie inwestycje, czyli osiedle Proinsu przy Hynka oraz inwestycję Dasta leżącą przy ul. Marii Dąbrowskiej. W bliższej przyszłości postaramy się napisać nieco więcej o tych powstających osiedlach. Wkrótce zapewne pojawią się także nowe zdjęcia z budowy Avii 2 (etap III) na naszej stronie w serwisie Facebook, do polubienia której zapraszamy.

Zostaw komentarz