Budimex prowadzi prace w wykopie Orlińskiego 6

Wykop pod inwestycję na Orlińskiego 6 w Czyżynach

Odwiedź forum nowych Czyżyn!

Na terenie tzw. nowych Czyżyn w okolicach pasa startowego dawnego lotniska uwagę zwracają także szybkie postępy robót na placu, na którym ma stanąć w przyszłości blok przy Orlińskiego 6. Powstały tam wykop zmienia się z dnia na dzień, jeszcze niedawno były w nim prowadzone prace ziemne, a dzisiaj nie ma już po nich śladu, za to robotnicy zabrali się za kolejny etap, o którym więcej napiszemy poniżej.

Zbrojenia w wykopie na Orlińskiego 6 w Czyżynach

Na pierwszej fotografii widać doskonale, że są już na tej budowie przygotowane materiały, do tworzenia deskowania, czyli niedługo zacznie się betonowanie boków. Wskazują na to też przygotowane zbrojenia ścian i filarów poziomu -1, które można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Można przypuszczać, że pierwsze deskowania zostaną wykonane w najbliższych dniach, a po tym, na placu zjawią się ciężarówki z betonem.

Wykop na Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach w Krakowie
Budimex skończył wykop na Orlińskiego 6

Na dnie można zobaczyć również bardzo dużą ilość różnego rodzaju prętów i drutów, które już wkrótce zostaną wykorzystane do tworzenia kolejnych zbrojonych elementów budynku. Na grafice umieszczonej poniżej dobrze widać wielkość tego wykopu, co dobrze uzmysławia przyszłe rozmiary prowadzonej tu inwestycji. Przy niej, widoczny w tle blok przy Orlińskiego 4, wydaje się być naprawdę skromnych rozmiarów, co potwierdzają również nakreślone przez Budimex plany powstającej budowli.

Budimex buduje blok na Orlińskiego 6 w nowych Czyżynach
Zbrojenia w wykopie na Orlińskiego 6

Da się już też zobaczyć to, że wykop nie jest symetryczny, czyli prawdopodobnie w jego części widocznej tu po lewej stronie znajdzie się budynek, który powstanie na planie trójkąta, za to chyba pod obydwiema częściami znajdzie się wspólna hala garażowa. Wkrótce zobaczymy pierwsze powstające w tej inwestycji ściany, co na pewno ucieszy przyszłych mieszkańców bloku czekających na swoje mieszkania.

Oczywiście gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć, to powinny pojawić się na naszej facebookowej stronie w bliskiej przyszłości. Wkrótce także relacje z kolejnych inwestycji prowadzonych w okolicy Czyżyn.

Zostaw komentarz