Postępy budowy Orlińskiego 4 w Czyżynach

Budimex prowadzi prace na Orlińskiego 4 w Czyżynach

Odwiedź forum mieszkańców Orlińskiego!

Sporo ostatnio słyszeliśmy o postępach na prowadzonych przez Budimex Nieruchomości budowach w Czyżynach, więc tym razem sami postanowiliśmy wybrać się w tą okolicę aby ocenić stan zaawansowania prac. I rzeczywiście na miejscu okazało się, że od ostatniej wizyty znów naprawdę dużo się zmieniło i można powiedzieć, że blok rośnie w oczach, ale więcej o pierwszej od Stella-Sawickiego budowie prowadzonej w ramach tego projektu poniżej.

Powstaje pierwsze piętro bloku przy Orlińskiego 4

Na fotografii ilustrującej ten tekst doskonale widać już, że betonowe elementy parteru zostały już wykonane, natomiast w dali tego zdjęcia można dostrzec, że sporo dzieje się już również na pierwszym piętrze od strony południowej powstającego bloku. Dokładniej widać to poniżej, gotowa jest już część ścian tego poziomu, więc te osoby, które zakupiły tam mieszkania mogą już zobaczyć swoje okna i mieć pojęcie o tym, jaką będą miały wystawę i co przez nie zobaczą w przyszłości.

Inwestycja Orlińskiego 4 w Czyżynach w Krakowie - pierwsze piętro
I piętro w trakcie budowy na inwestycji Budimexu

Można zobaczyć już również jakie duże mniej więcej będą balkony w mieszkaniach, bowiem one również zostały już odlane z betonu. Wydaje się, że ich powierzchnia będzie całkiem spora. Prace przy tworzeniu tego budynku postępują bardzo sprawnie, o czym świadczy również to, że przygotowane zostało już deskowanie pod płytę stanowiącą podłogę drugiego piętra, a być może nawet jej część już została zalana, co można zobaczyć w tylnej części zdjęcia. Co prawda widać, że pracy przy tej kondygnacji zostało jeszcze niemało, ale w przypadku parteru, od takiego zaawansowania prac do jego ukończenia minęły mniej więcej dwa tygodnie, a może nawet mniej, więc i tu może być podobnie i możliwe, że na początku listopada ruszy robota przy kolejnej kondygnacji.

Kraków nowe Czyżyny: budowa II piętra w bloku przy ulicy Orlińskiego 4
Pierwsze piętro Orlińskiego 4 od Stella-Sawickiego

A powyżej możemy zobaczyć inwestycję prowadzoną przez Budimex w Czyżynach, ale tym razem od strony ulicy Stella-Sawickiego. Tu najlepiej widać odlane już z betonu okna pierwszego piętra oraz można zyskać wyobrażenie o tym, jaki będzie przez nie widok. Przy okazji okazuje się jednak, że budynek wcale nie będzie zlokalizowany aż tak blisko ruchliwej ulicy, choć oczywiście mało prawdopodobne, aby dochodzący z niej hałas nie przeszkadzał w przyszłości mieszkańcom. No chyba że przy drodze wyrosną ekrany akustyczne, co pewnie nieco poprawiłoby warunki mieszkania, to już nawet pojawiało się w jakichś miejskich planach, ale trudno powiedzieć czy zostaną one zrealizowane. Ogólnie rzecz biorąc, budowa w szybkim tempie posuwa się do przodu, a przyszłym mieszkańcom pozostaje jedynie trzymać kciuki za długą oraz pogodną jesień i łagodną zimę.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć nieco więcej zdjęć z budowy tej inwestycji, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, na której zapewne wkrótce się pojawią. Niedługo także więcej o kolejnych inwestycjach prowadzonych w rejonie krakowskich Czyżyn, czyli między innymi o osiedlu City Towers oraz Avia.

Zostaw komentarz