Makiety nowych budynków w Czyżynach

Nowe Czyżyny - budynek Orlińskiego 6 na makiecie

Forum kupujących mieszkania w Czyżynach!

Jeśli w ostatnim czasie zdarzyło się komuś odwiedzić biuro Budimexu Nieruchomości przy Stella-Sawickiego w Krakowie, bo być może zauważył, że pojawiło się tam kilka nowych makiet, na podstawie których potencjalni klienci mogą wyrobić sobie zdanie o budynkach, jakie mają być postawione w tej okolicy. W miarę sprzedaży mieszkań w kolejnych etapach inwestycji, pojawiają się nowe wizualizacje, choć szkoda, że nie została wykonana jedna duża makieta, która ilustrowałaby rozkład całego osiedla budowanego przez Budimex w Czyżynach w Krakowie, a będzie ono przecież okazałe.

Nowe Czyżyny – plany budynków na osiedlu Budimexu

Na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst widać, jak będzie wyglądał budynek, który w przyszłości stanie pod adresem Orlińskiego 6 i na który gotowy jest już wykop. Jego ciekawe zdjęcia pojawiły się na forum nowych Czyżyn – warto je obejrzeć, bo budowa robi wrażenie swoim rozmachem. Widać, również, że w najwęższym miejscu pomiędzy obydwoma tymi budynkami deweloper chyba nie przewidział okien, i faktycznie ich umieszczenie tam byłoby raczej bezsensowne. Poniżej natomiast pokazany jest drugi etap osiedla Avia, czyli blok w kształcie litery L oraz osiedle Avia 2, czyli pierwszy z budynków z kilkunastopiętrowymi wieżami, które mają być zlokalizowane wzdłuż pasa startowego dawnego lotniska.

Budynki osiedla Avia 2 i Avia 4 na makiecie Budimexu
Avia 4 i Avia 2 w Czyżynach na makiecie

Widać, że oba budynki będzie od siebie oddzielała tylko droga z parkingiem, więc sporo ich przyszłych mieszkańców nie będzie mieć zbyt atrakcyjnego widoku z okien. Tym bardziej jeśli powstaną również budynki, które jak na razie są tutaj przedstawione w formie szklanych brył. Najlepiej w tym przypadku będą mieć chyba tylko nabywcy mieszkań na wyższych piętrach w budowanych wieżach. Na fotografii poniżej widać z kolei gotową już i zamieszkaną część osiedla, czyli Avia 6 – to na pierwszym planie w dolnej części grafiki.

Avia 6 i Avia 5 obok siebie na makiecie Budimexu
Osiedle Avia 5 – makieta przyszłego budynku

Dalej natomiast umieszczono wizualizację budynków osiedla Avia 5, w którym mieszkania są już sprzedawane, jednak jeszcze nie rozpoczęła się jego budowa. W tych dwóch 7-piętrowych budynkach znajdą się 272 lokale mieszkaniowe o bardzo zróżnicowanym metrażu, bo od kawalerek mających niecałe 29 m2 do ponad 80 m2, na których rozmieszczono 4 pokoje, więc wybór jest naprawdę duży. Również tu pokazano lokalizację kolejnych planowanych budynków jako szklane bryły i wychodzi na to, że w przyszłości wiele miejsca między nimi nie będzie. Jednak jeśli chodzi o komfort przyszłych mieszkańców, to sporo zależy od tego, w którym miejscu budynku nabędą swoje M, a także jakimi priorytetami się przy tym kierują, bo te mogą być bardzo różne.

Zostaw komentarz