Drugi etap osiedla: Avia 4 – wstawianie okien

Wstawianie okien na osiedlu Avia etap II

Odwiedź forum dla mieszkańców Avii!

Sporo również dzieje się wokół budynku, który jest w tej chwili najbliższy ukończenia, a chodzi oczywiście o blok stanowiący drugi etap osiedla Avia budowanego przez Budimex. Najbardziej charakterystyczną zmianą jest to, że placu z budowy został zabrany już żuraw dostarczający materiały na górę, więc to znaczy, że główna część prac jest na ukończeniu, ale to jeszcze nie wszystko, co warto odnotować.

Wstawianie okien w budynku na osiedlu Avia 4

Kolejną pozytywną wiadomością dla wszystkich tych, którzy nabyli tam mieszkanie jest to, że w bloku tym właśnie wstawiane są okna, co jak na razie najlepiej widać po jego północnej stronie. Na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst widać, że na drugiej kondygnacji od góry pojawiły się już szyby, a w reszcie otworów okiennych są już powstawiane oprawy z poprzeczką. Okna wydają się być na tyle duże, żeby dzięki nim do środka dostawało się sporo światła do powstających tam nowych mieszkań. Dzięki temu powinno się w nich mieszkać komfortowo, co docenią mieszkańcy.

Avia 4 etap II - wstawianie okien
Budimex wstawia okna w budynku Avia 4

Na rzucie z większej odległości również widać prace oraz to, że sporo do zrobienia jeszcze zostało, choć na pewno już mniej, niż w chwili, w której były robione te zdjęcia. Jeśli dobrze się wpatrzyć, to można również dostrzec robotników na dachu, a to znaczy, że nadal są tam prowadzone jakieś prace. Zapewne układany i uszczelniany jest dach, a to ważne, bo mieszkania na ostatnim piętrze mogą bez tego przysporzyć sporo problemów swoim właścicielom w przyszłości.

Wstawione przez dewelopera okna w kolejnej części osiedla Avia
Drugi etap: Avia 4 – strona południowa

Również druga strona budynku przechodzi w ostatnim czasie poważne zmiany i widać tam również szybkie postępy prac. Cześć okien od południa jest już także wstawiona, a pod samym blokiem można zauważyć pozostałe ich skrzydła gotowe do wykorzystania. Na fotografii dostrzec można także, że tutaj zastosowano do budowy sporą ilość pustaków silikatowych, więc blok jest tu w dużej mierze murowany. Dodatkowo w tle widać żuraw przygotowany do budowy osiedla Avia 2, o czym już tutaj pisaliśmy.

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej zdjęć z tej budowy prowadzonej w krakowskich Czyżynach, to w takim razie tradycyjnie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie już niedługo się one pojawią.

Zostaw komentarz