Budowa osiedla Avia 2 – trwają prace w wykopie

Budowa osiedla Avia w krakowskich Czyżynach Budimex

Odwiedź forum mieszkańców osiedla Avia!

Coraz bardziej zaawansowane są już również prace przy kolejnym z budynków, które powstają w ramach inwestycji Budimexu w krakowskich Czyżynach, czyli osiedlu Avia 2 (etap III). Będzie to pierwszy z całej serii kilkunastopiętrowych budynków powstających w związku z tym projektem wzdłuż pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach, o którego pozostałościach już tutaj pisaliśmy. Każdy z budynków ma się składać z trzech części, dwóch 15-piętrowych wież po bokach oraz części środkowej wysokiej na 7 pięter, a ten o którego budowie piszemy w tej chwili ma mieścić 183 mieszkania o zróżnicowanym metrażu.

Budimex buduje osiedle Avia w Czyżynach – zdjęcia

Na umieszczonej niżej fotografii świetnie widać, że Budimex również na tej budowie nie próżnuje i dużo się tam zmienia w szybkim tempie. Jedną z bardziej znaczących zmian, które widać nawet z daleka jest to, że został tam ustawiony bardzo wysoki żuraw budowlany, którego zadaniem będzie dostarczanie materiałów na kolejne piętra powstającego budynku. Ma on kilkadziesiąt metrów wysokości i co ciekawe, zainstalowano go wprost na placu budowy, a nie obok niego. Konstrukcja nawet z daleka robi spore wrażenie.

Etap III - Avia 2 Budimexu - prace w wykopie pod blok w Czyżynach
Wykop pod budowę osiedla Avia 2

W samym wykopie również sporo się zmieniło przez ostatni miesiąc, wylano w nim już sporo betonu i to nie tylko na jego dno. W trakcie powstawania są już także ściany boczne kondygnacji minus jeden. Odlanych zostało także już kilka słupów na których spoczywać będzie konstrukcja budynku, a na kolejne przygotowane są już zbrojenia. Jeżeli prace nadal będą się posuwały w takim tempie, to kwestią najbliższych tygodni jest wylanie płyty poziomu zerowego i rozpoczęcie prac przy budowie parteru, podobnie jak w inwestycji Budimexu Orlińskiego 4, której aktualny stan zaawansowania niedawno opisaliśmy.

Inwestycje Budimexu w nowych Czyżynach
Miejsce powstawania budynku Avia 2

Na placu budowy widać również sporą ilość zgromadzonego materiału, który ma posłużyć do jej kontynuowania. Na powyższym zdjęciu uwiecznione zostały pręty służące do konstrukcji zbrojenia oraz elementy służące do ich łączenia. Można na nim zobaczyć także północną część budowy, tam widać już wybetonowaną ścianę oraz gotowe filary.

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej fotografii z tej budowy, to wkrótce powinny się one pojawić na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia zapraszamy. Także w bliskiej przyszłości zajmiemy się stanem prac, na kolejnej prowadzonej tam inwestycji, czyli kończonym już budynku drugiego etapu budowy osiedla Avia.

Zostaw komentarz