Osiedle Avia 4 – na budynku rusztowanie

Budimex Nieruchomości - budynek Avia 4 na finiszu

Odwiedź forum mieszkańców Avii!

Może na pierwszy rzut oka tego nie widać dokładnie, ale sporo zmieniło się również na placu, na którym realizowana jest najbardziej zaawansowana z powstających w okolicy inwestycji, czyli drugi etap osiedla Avia. Jeszcze w lipcu dobudowywano tam kolejne piętra, a dzisiaj stan robót jest o wiele bardziej zaawansowany i wkrótce będziemy mogli zapewne zobaczyć, jak blok miałby wyglądać finalnie, ale o tym poniżej.

Rusztowanie na północnej ścianie Avii 4 (etap II)

Na pierwszej fotografii ilustrującej ten tekst być może nie widać tego jeszcze bardzo wyraźnie, ale na ścianie budynku znajdującej się od strony pasa startowego pojawiło się rusztowanie, co o wiele lepiej zostało ukazane na zdjęciu poniżej. Zdjęcie zostało wykonane na początku tego tygodnia, więc można przypuszczać, że do tego czasu ruszyły już jakieś prace, do których ma ono zostać wykorzystane. Prawdopodobnie w pierwszej kolejności ściana zostanie ocieplona, a później wytynkowana. Interesujące jest to, czy prace będą prowadzone również podczas złej pogody, bo jeśli tak, to można się spodziewać, że zakończenie opisanych tu robót po tej stronie bloku, to kwestia najbliższych tygodni.

Avia II - rusztowanie na północnej ścianie budynku już gotowe
Północna ściana Avii 4 z rusztowaniem

Warto zaznaczyć, że w tej części budynku zamknięto już także etap wstawiania okien, o czym pisaliśmy tu wcześniej. Prace przy tym trwają nadal, choć stosunkowo najmniej widoczne są od najbardziej eksponowanej strony, czyli od ulicy Orlińskiego, jeśli jednak przyjrzeć się z innych perspektyw, to widać, że idzie ku dobremu. Nieźle prezentuje się to od południa, okazuje się, że część okien tam także została już wstawiona, choć jeszcze nie wszystkie, niemniej roboty cały czas tu trwają i widać postępy.

Avia 4 - budowa inwestycji przez Budimex w Czyżynach
Okna w budynku Avia 4 od strony południowej

Wychodzi na to, że termin zakończenia prac zbliża się tu coraz bardziej i przyszli mieszkańcy tej inwestycji mogą spodziewać się rychłego przekazania im lokali. Jak myślicie, kiedy do budynku wprowadzą się pierwsi mieszkańcy? A jeśli kogoś interesowałoby więcej zdjęć uwieczniających postępy prac przy tym etapie budowy osiedla, to w takim razie zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie z pewnością w najbliższym czasie się one pojawią.

Zostaw komentarz