Budimex buduje parking za Orlińskiego 4 w Czyżynach

Budowa parkingu na osiedlu Orlińskiego i Avia w Krakowie

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Tymczasem w Czyżynach, w okolicach pasa startowego dawnego lotniska zaczęła się kolejna inwestycja prowadzona przez Budimex. Być może nie jest ona największym przedsięwzięciem, jakie można sobie wyobrazić, ale jednak budzi spore emocje wśród przyszłych mieszkańców osiedla Orlińskiego oraz Osiedla Avia, a co dokładniej chodzi?

Parking na osiedlu Orlińskiego – budowa ruszyła

Chodzi oczywiście o parking dla samochodów mieszkańców osiedli wznoszonych tam przez Budimex. Znajdzie się on mniej więcej za bokiem Orlińskiego 4, a dojazd do niego będzie prowadził właśnie przez drogę powstającą wzdłuż tego budynku (po jego wschodniej stronie), odchodzącą od ulicy Orlińskiego. Będzie on spory, choć to i tak kropla w morzu potrzeb tego osiedla, bowiem na samym parkingu powstanie prawdopodobnie pomiędzy 100 a 200 miejsc, co przy budowie mniej więcej 3 500 tys. mieszkań nie jest wielkością oszałamiającą i już teraz wiadomo, że z parkowaniem w tej okolicy będą w przyszłości problemy.

Budimex buduje parking dla samochodów mieszkańców osiedla orlińskiego i Avia
Budowa parkingu na osiedlu Orlińskiego w Czyżynach

Nic więc dziwnego, że sprzedaż miejsc parkingowych przez Budimex powstających w ramach tej inwestycji budzi wśród przyszłych mieszkańców osiedla spore zainteresowanie. Tyle, że nadal ona nie ruszyła, a co więcej niewiele wiadomo również o cenach miejsc postojowych, które tam powstają. Ale już teraz można przypuszczać, że tanio nie będzie, sądząc po tym, ile kosztowały te parkingi, które zlokalizowano pod blokami – czyli ok. 24 000 tys. zł za miejsce, a więc bardzo dużo. No ale nie jest tu tajemnicą, że Budimex oferując tanie mieszkania (z MdM) i to w dobrej lokalizacji, bo za taką trzeba uznać Czyżyny, stara się zarobić więcej na dodatkach, takich jak komórki lokatorskie, garaże podziemne czy właśnie miejsca postojowe na świeżym powietrzu, a więc elementach, których powstaje znacznie mniej niż mieszkań, a wiadomo, że jeżeli coś jest „dobrem rzadkim”, to i więcej ludzie są gotowi za to zapłacić.

Parking za blokiem Orlińskiego 4 w Krakowie Czyżynach
Plac budowy od strony ulicy Stella-Sawickiego

A same zdjęcia, którymi ten tekst został zilustrowany przedstawiają plac budowy, na którym powstaje ta nieruchomość. Widać, że prace są dosyć zaawansowane, teren został już przygotowany, a co więcej, poukładano także krawężniki, więc można sobie wyobrazić, jak parking będzie położony. Na fotografiach da się również dostrzec, że dowieziono już tłuczeń, a więc w najbliższym czasie ruszy zapewne utwardzanie podłoża, na którym ułożona zostanie kostka brukowa lub inny materiał, na którym w przyszłości będą parkowały samochody mieszkańców osiedla.

Również na sąsiednich inwestycjach sporo się dzieje, z pewnością w najbliższym czasie zamieścimy o tym więcej informacji na naszej stronie. Zapraszamy też na nasze forum mieszkańców oraz stronę na Facebooku, gdzie również regularnie publikowane są informacje o bieżących postępach prac.

Zostaw komentarz