Budowa przedłużenia ul. Bronisława Włodarczyka

Budowa nowej ulicy na osiedlu Orlińskiego w Krakowie

Forum osiedla Orlińskiego!

Powstające w Czyżynach osiedla Orlińskiego i Avia, to wielkie projekty, w ramach których powstanie kilka tysięcy tanich mieszkań w Krakowie. Jednak aby to wszystko miało sens, konieczne są drogi dojazdowe pozwalające dostać się na osiedle oraz z niego wyjechać. W ostatnim czasie do budowy właśnie takiego elementu infrastruktury przystąpił Budimex.

Nowa droga dojazdowa do osiedla Orlińskiego od ul. Włodarczyka

Pisaliśmy ostatnio o tym, że trwa już budowa parkingu na os. Orlińskiego w Krakowie, tymczasem to nie jedyna inwestycja, którą obok stawianych bloków prowadzi tam Budimex. Trwa tam również tworzenie nowych dróg, które w przyszłości mają ułatwić mieszkańcom dojazd do osiedla i swoich mieszkań. A jest to o tyle ważne, że może tu być mowa o nawet kilku tysiącach samochodów przemieszczających się każdego dnia z osiedla oraz w jego kierunku. Przybliżony przebieg wykonywanej drogi dojazdowej widać na grafice na samej górze tekstu, będzie ona biegła mniej więcej od znacznika TU JESTEŚ do ulicy Bronisława Włodarczyka, czyli tej równoległej do Izydora Stella-Sawickiego i pokazanej w górnej części grafiki.

Przebieg nowej drogi dojazdowej do osiedla Orlińskiego w Krakowie Czyżynach
Nowa droga do osiedla Orlińskiego w Czyżynach

Taki dodatkowy wyjazd z osiedla z całą pewnością przyda się mieszkańcom, choć nie będzie to też jedyna taka droga (kolejna powstaje od drugiej strony). Zdjęcie powyżej przedstawia realny przebieg nowej ulicy w Czyżynach. Widać, że będzie ona przebiegała bardzo blisko zachodniej elewacji budynku Orlińskiego 1, jednak nie powinno to być specjalnie uciążliwe dla jego mieszkańców, bowiem na parterze przewidziano tam lokale usługowe, natomiast na wyższych kondygnacjach hałas będzie dochodził raczej od strony Stella-Sawickiego i jeśli będzie z nim problem, to w niewielkim stopniu przez nową uliczkę z dojazdem na osiedle.

Tablica z informacjami o budowie drogi dojazdowej do os. Orlińskiego
Tablica informacyjna budowy nowej ulicy w Krakowie

No i na koniec jeszcze tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się kilku informacji o prowadzonych pracach. Np. tego, że będzie tam zamontowane oświetlenie, kanalizacja opadowa itp. Nie ulega wątpliwości, że im więcej dróg dojazdowych do osiedla, tym lepiej dla jego przyszłych mieszkańców. Tymczasem czekamy na efekty prowadzonych prac oraz nową ulicę.

A wkrótce na naszej stronie pojawią się kolejne relacje z budowy nowych mieszkań prowadzonej przez Budimex oraz innych deweloperów w krakowskich Czyżynach. Warto zaglądać również na naszą stronę w serwisie Facebook, gdzie dosyć często również pojawiają relacje o tym, co dzieje się na placach budowy w tej okolicy.

Zostaw komentarz