Orlińskiego 3: zalana płyta pod nowym blokiem

Budowa nowych mieszkań w inwestycji Orlińskiego 3 w Czyżynach

Forum dla mieszkańców Orlińskiego!

Pisaliśmy już o tym, jak przebiega budowa parkingu przez Budimex na terenie nowych Czyżyn, jednak w niezłym tempie posuwają się również roboty na inwestycji Orlińskiego 3, czyli na budowie kolejnego bloku stawianego w krakowskich Czyżynach przez tego dewelopera, w którym znajdą się tanie mieszkania dostępne z dopłatą z programu MdM. A warto wspomnieć jeszcze o tym, że będzie to kolejny z wieżowców budowanych przez tą firmę w tej okolicy i będzie wyglądał mniej więcej tak, jak stojące już osiedle Avia 2.

Płyta fundamentowa pod osiedle Orlińskiego 3 w Czyżynach

Nie tak dawno zaczęły się pierwsze roboty ziemne pod tą nową inwestycję mieszkaniową w Krakowie, a już teraz na placu jej budowy leją się setki metrów sześciennych betonu. Jak widać na poniższym zdjęciu, zalana została już duża część płyty fundamentowej, na której w przyszłości zostanie posadowiona konstrukcja budynku. Co prawda w wykopie nadal możemy zobaczyć koparkę, niemniej prac ziemnych zostało tam już bardzo niewiele, natomiast pełną parą idzie stawianie kondygnacji, na której w przyszłości znajdzie się garaż podziemny oraz komórki lokatorskie.

Budimex buduje nowe tanie mieszkania z MdM w Czyżynach Krakowie
Prace w wykopie na budowie inwestycji Orlińskiego 3

Po lewej stronie można zobaczyć na nim czerwoną konstrukcję, prawdopodobnie będzie to kolejny żuraw, który posłuży do obsługiwania tej budowy, ale o tym przekonamy się zapewne w najbliższej przyszłości. Fotografia zamieszczona niżej, choć nieco nieostra, ukazuje więcej szczegółów prowadzonych prac. Na beton cały czas lała się woda, a to znaczy, że został on niedawno wylany i jest nawilżany, żeby dobrze związał. Z samej płyty wystaje już również wiele stalowych drutów, które wkrótce staną się zbrojeniem filarów i ścian kondygnacji podziemnej wznoszonej budowli.

Inwestycja Orlińskiego 3 - zalana betonem płyta fundamentowa
Świeżo zalana płyta fundamentowa pod Orlińskiego 3

Czyli kolejny nowy blok mieszkalny od Budimexu w Czyżynach wkrótce zacznie piąć się w górę. Wygląda na to, że wraz z rozpoczęciem prac na osiedlu Avia 1 oraz Orlińskiego 5, ruszyła już budowa niemal wszystkich największych bloków mających powstać w ramach tego projektu. To bardzo dobra informacja dla wszystkich nabywców mieszkań w tej okolicy, bowiem oznacza, że nie będą mieszkali na placu budowy przez kolejne dziesięciolecia. Jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodniej z zaplanowanymi harmonogramami, ale na dzień dzisiejszy nie ma podstaw do tego, aby sądzić inaczej.

Oczywiście zapraszamy na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie również można znaleźć wiele ciekawych informacji o mieszkaniach w Czyżynach od dewelopera Budimex oraz od innych firm zajmujących się budownictwem mieszkaniowym.

Zostaw komentarz